Azja: katolicyzm coraz popularniejszy

Znakiem nowego życia Kościoła nazwał metropolita Bombaju licznych katechumenów, którzy w czasie obecnych świat przyjęli katolicki chrzest.

Kard. Oswald Gracias poinformował, że tylko w jego archidiecezji sakrament inicjacji chrześcijańskiej przyjęło prawie 300 dorosłych. Osoby te przez cały rok przygotowywały się na katechezach.

Natomiast w Hongkongu do chrztu przystąpiło dwa razy więcej Chińczyków, niż miało to miejsce w ostatnich latach. 3 tys. katechumenów otrzymało chrzest podczas wigilii paschalnej w Wielką Sobotę. Jest to owoc misji ewangelizacyjnej wszystkich katolików – podkreślił ordynariusz Hongkongu. Bp John Tong Hon przypomniał zaangażowanie ponad tysiąca ośrodków katechetycznych oraz pracę 580 katechistów-wolontariuszy.

Z kolei w dwóch największych metropoliach Wietnamu, Hanoi i dawnym Sajgonie, chrzest przyjęło 700 katechumenów. Najczęściej byli to młodzi ludzie, poszukujący orientacji życiowej i wywodzący się z duszpasterstw młodzieżowych. W tym kraju większość konwertytów na katolicyzm pochodzi z rodzin buddyjskich.

Tymczasem w niewielkim Nepalu do wspólnoty katolickiej przyjęto 24 katechumenów. Mimo, że w kraju tym istnieje deklarowana wolność wyznania, to jednak chrześcijanie są prześladowani przez większość hinduistyczną. Wybranie wiary w Chrystusa naraża najczęściej na groźby i dyskryminację. Co ciekawe, w coniedzielnej liturgii w katedrze Katmandu uczestniczy ponad 200 „przypatrujących się” – relacjonuje tamtejszy proboszcz. W ubiegłym roku na tą katedrę przeprowadzono atak bombowy, w którym zginęło trzech wiernych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8