Bp Andrzej F. Dziuba do młodych: Nie zapomnijcie o Jezusie Chrystusie

Poszukiwanie szczęścia, prawdziwych wartości i autorytetów to niektóre zagadnienia, jakie w liście do młodych porusza ordynariusz diecezji łowickiej. Biskup zachęca w nim młodzież do zwrócenia uwagi na największy autorytet, jakim jest Jezus – Mistrz, Nauczyciel, Dobry Pasterz.

„Są ludzie którzy tak przejęli się słowami Chrystusa, że wszystko co czynili wypływało z ducha Ewangelii – pisze bp Andrzej F. Dziuba. Są wśród nich również ludzie żyjący w naszych czasach, synowie naszej ojczyzny: sługa Boży Papież Jan Paweł II, sługa Boży Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Oni są dla nas wzorem wierności Chrystusowi, wzorem dobrego, pięknego życia”.

Biskup łowicki zachęca młodych do czerpania wzorów z „ludzie wielkich duchem”, gdyż ich postawa przypomina, że każdy człowiek – także młody – jest powołany do stawania się wielkim „na miarę godności, którą zostaliśmy przez Boga obdarowani” – wyjaśnia biskup.

Łowicki ordynariusz podkreśla również wielką rolę, jaką w życiu każdego chrześcijanina pełnią sakramenty święte, począwszy od chrztu, poprzez spowiedź i komunię św. i inne. Zachęca tym samym gimnazjalistów do dobrego przygotowania się na przyjęcie sakramentu bierzmowania, który jest źródłem darów Ducha Świętego, ale też zobowiązaniem do dojrzałego życia w wierze.

„Mając dary: mądrości i rozumu, rady i męstwa, umiejętności i pobożności oraz bojaźni Bożej z większą odwagą możemy przemieniać swoje życie. Przygotujcie się dobrze do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a Ci którzy go otrzymali niech na nowo rozpalą w sobie jego moc” – apeluje bp Andrzej F. Dziuba.

Elementem tego przygotowania ma być m.in. wspólne uczestnictwo w Liturgii Niedzieli Palmowej. „W Niedzielę Palmową możemy ofiarować naszemu Panu czas i wysiłek. Będzie to znak, że nie chcemy Go wychwalać tylko ustami lecz całym życiem” – podkreśla ordynariusz łowicki.

Biskup zaprasza wszystkich młodych do wspólnego świętowania Niedzieli Palmowej 5 kwietnia o godz. 11.00 w Łowiczu. List i zaproszenie biskupa przedstawione zostanie gimnazjalistom na lekcjach religii oraz podczas ogłoszeń duszpasterskich w parafiach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9