Kraków: Szkoła wychowawców seminaryjnych

14 września br. odbyła się inauguracja II roku zajęć w dwuletniej Szkole Wychowawców Seminariów Diecezjalnych i Zakonnych prowadzonej pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa. Eucharystii na rozpoczęcie kolejnego roku pracy przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Zając.

W zajęciach prowadzonych w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie uczestniczy 75 formatorów: rektorzy, ojcowie duchowni, prefekci, magistrzy nowicjatu i postulatu z różnych ośrodków formacyjnych z Polski i z zagranicy, w tym również duchowni obrządku grecko-katolickiego. Prowadzącymi zajęcia są formatorzy, specjaliści z zakresu teologii, pedagogiki, psychologii z różnych ośrodków naukowych i środowisk formacji seminaryjnej i zakonnej w Polsce i za granicą. W ciągu dwóch lat formacji zaplanowanych zostało dziesięć pięciodniowych sesji formacyjnych oraz dwie serie ośmiodniowych rekolekcji „lectio divina”. Program zajęć oparty jest na głównych tematach antropologicznych i teologicznych adhortacji Jana Pawła II „Pastores dabo vobis”. Szkoła stawia sobie jako główny cel praktyczne przygotowanie księży do pracy wychowawczej na różnych poziomach formacji seminaryjnej i zakonnej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11