O młodości, znaczeniu stygmatów i posłudze św. Ojca Pio z Pietrelciny opowiada w trzech tomach swojej książki ks. Alessandro Pronzato, autor bestsellerów literatury religijnej. Wydawcą książki "Ojciec Pio z Pietrelciny" jest Wydawnictwo Księży Marianów.
Znany włoski pisarz i duchowny chciał przez swoją książkę "opowiedzieć" Ojca Pio. Trzytomowe opracowanie ukazuje go w różnych okresach jego życia i posługi kapłańskiej.
Tom pierwszy publikacji o podtytule "Tajemnica radosna" obejmuje okres młodości słynnego zakonnika. Drugi tom - "Tajemnica bolesna" porusza zagadnienie stygmatów i udręk duchowych Ojca Pio. Ojciec Święty Jan Paweł II podczas uroczystej Mszy kanonizacyjnej powiedział m.in., że "życie i misja Ojca Pio świadczą, że trudności i cierpienie, jeżeli przyjmie się je z miłością, przekształcają się w uprzywilejowaną drogę do świętości".
W trzecim tomie o podtytule "Tajemnica chwalebna" mowa jest o cudach, które towarzyszyły Ojcu Pio prawie przez całe jego życie. Do tych najbardziej znanych należały m.in. zdolność przenikania serc i bilokacja. Autor w mistrzowski sposób opisuje niezwykłe zjawiska, kierując uwagę czytelnika na fakt, że były one tylko narzędziem w ewangelicznej posłudze zakonnika z Pietrelciny.
Ks. Alessandro Pronzato jest autorem 108 książek o tematyce religijnej, zwłaszcza z zakresu Pisma Świętego. Jego bestseller "Niewygodne Ewangelie" ukazał się we Włoszech w 20 wydaniach o łącznym nakładzie 500 tys. egzemplarzy. Przetłumaczono go na kilkanaście języków, m.in. na japoński.
Święcenia kapłańskie ks. Pronzato otrzymał w 1956 r. Jest wykładowcą katechetyki, dziennikarzem, duszpasterzem i popularnym rekolekcjonistą. Był dyrektorem Centrum Duchowości Valtellina. Paweł VI po przeczytaniu kilku jego książek zachęcał go do kontynuowania jego "błyskotliwego i przenikliwego stylu", uważanego przez niektórych czytelników za zbyt bezceremonialny.
Wydawcą książki "Ojciec Pio z Pietrelciny" jest Wydawnictwo Księży Marianów.
W kościołach ustawiane są choinki, ale nie ma szopek czy żłóbka.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).