El Escorial: Wizja kataklizmu

Pod koniec XX wieku pojawiło się wielu wizjonerów, zapowiadających straszne kary czekające ludzkość za jej grzechy. Rzekomo powtarzali słowa Chrystusa lub Jego Matki, którzy mieli im się ukazywać. Jedną z tych wizjonerek jest Luz Amparo Cuevas. Jej "objawienia" nie zostały uznane przez Kościół.

Luz Amparo Cuevas podczas wizjiKomisje badające wiarygodność objawień czasami mają trudne zadanie. Jeśli jednak "wizjoner" opowiada "przesłania" jawnie sprzeczne z Pismem Świętym wszystko jest jasne. Nawet jeśli jego "wizje" i ekstazy" gromadzą tysiące wierzących mu ludzi. Rozpoznanie wiarygodności "objawień" Amparo Cuevas w El Escorial (Hiszpania) komplikowały relacje świadków widzących nadnaturalne zjawiska towarzyszące ekstazom "wizjonerki" – analfabetki, nie znającej nawet słów modlitw. Na jej ciele miały otwierać się stygmaty, następnie znikające bez śladu, miała dokonywać bilokacji i lewitacji. Nie wdając się w szczegółową analizę wiarygodności tych opisów miejscowy biskup nie aprobował "objawień", z uwagi na ich treść.

Wizjonerka analfabetka

Luz Amparo Cuevas urodziła się w wiosce Peńascosa koło Albacete 13 marca 1931 roku w rodzinie rolniczej. Miała ciężkie życie. Wcześnie została półsierotą (zmarła jej matka) i już jako dziecko musiała pracować – sprzedawała owoce przy drogach. Jest analfabetką. Wyszła za mąż za Nicasio Barderasa Bravo i urodziła siedmioro dzieci. W 1977 r. poważnie zachorowała na serce. Wywieziono ją na operację do Londynu. Operacja się udała, a Amparo Cuevas, która wcześniej nie znała nawet słów modlitw, stała się pobożna.

Przeprowadziła się do miasteczka El Escorial koło Madrytu. Tam właśnie, 18 czerwca 1981 r. miała doznać pierwszego objawienia. Od tego czasu Chrystus, Matka Boża, a czasem także anioł stróż ukazują się jej rzekomo w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Żeby uwiarygodnić swe "przesłania" Amparo Cuevas 27 maja 1984 r. ujawniła, że według słów Chrystusa została wybrana do przekazywania Bożych przesłań już jako mała dziewczynka. Bóg zdecydował się na rozpoczęcie objawień kiedy grzechy ludzkości szczególnie się nawarstwiły.

"Objawienia" odbywają się pod drzewem w posiadłości Prado Nuevo, około czterech kilometrów od sławnego zamku królów Hiszpanii w El Escorial. Po raz pierwszy Amparo Cuevas miała się objawić otoczona przez aniołów Matka Boża, która przedstawiła się jako Matka Boża Bolesna (Nuestra Seńora de los Dolores). Madonna miała być ubrana w czarny płaszcz, a z jej oczu spływały łzy. Jej pojawieniu się miała towarzyszyć jasność na niebie i zapach róż. Zażądała wystawienia kaplicy i odmawiania różańca. Późniejsze "przesłania" nie były już jednak tak spokojne.

Rzekomo Chrystus miał na przykład powiedzieć, że wewnątrz Kościoła rozprzestrzenia się masoneria, a także komunizm. Masonerii ma rzekomo ulegać wielu biskupów i kardynałów. Te grzechy i błędy mają ściągnąć na świat straszną karę. Przed końcem świata ma się pojawić kometa, której blask zabije wielu ludzi.

Następnie ma zapaść ciemność, która będzie trwała trzy dni. Jedyne światło na Ziemi będą dawać pobłogosławione w kościołach świece. Następnie kometa uderzy w Ziemię. W kataklizmie mają zginąć wszyscy przeciwnicy Boga. Zginie 2/3 ludzkości. Dobrym chrześcijanom natomiast nie stanie się nic złego.

Kult się umacnia

W każdą pierwszą sobotę miesiąca pod drzewem w Prado Nuevo gromadzi się kilkadziesiąt ludzi pragnących być świadkami "objawień" Amparo Cuevas. Wizjonerka cieszy się poparciem swego spowiednika, karmelity o. Alonso Marii Lopeza Sendrina.

Na początku lat dziewięćdziesiątych miejscowe władze wydały "wojnę" kultowi, ale bez większych rezultatów. Szczególnie ostro przeciwko rzekomym objawieniom wypowiadali się burmistrz El Escorial Mariano Rodriguez, administrator posiadłości Prado Nuevo Tomas Leyun i miejscowy proboszcz, ks. Pablo Camacho Becerra.

W latach 1992-1995 wstęp na teren posiadłości był nawet zabroniony. Nie dało to jednak rezultatów. Kult się umacnia, obecnie przybywają tam tysiące pielgrzymów. Niektórym "objawieniom" Amparo Cuevas towarzyszy podobno zapach róż i inne niewytłumaczalne zjawiska.
«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11