W kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się spotkanie z Naty de Anda z Meksyku i nabożeństwo różańcowe z nałożeniem płaszcza Matki Bożej z Guadalupe.
Tłumy wiernych uczestniczyły w Eucharystii i modlitwie różańcowej. Wzięła w nich udział Naty de Anda z Meksyku, założycielka Apostolatu Różańca Świętego i Płaszcza Matki Bożej z Guadalupe, matka 11 dzieci. Impulsem dla powstania tego dzieła modlitewnego było jej prywatne objawienie Matki Bożej, podczas którego Maryja swoim płaszczem, na którym była widoczna mapa wszystkich państw świata, przykryła mapę Meksyku, a towarzyszyła temu prośba o modlitwę o pokój, a także za rodziny, kapłanów, chorych, więźniów, emigrantów i ludzi odchodzących od Boga. Apostolat zatwierdził w 2011 r. kard. Juan Sandoval Iniquez z Guadalajary, a w 2013 r. otrzymał on aprobatę papieża Franciszka (zobacz także: Gość z Meksyku o Matce Bożej z Guadalupe).
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
Ks. Jerzy Ryłko z Naty de Anda i Dorotą Popowską po pierwszym nabożeństwie różańcowym przy obrazie MB z Guadalupe
- Cieszymy się, że możemy być jedną z kilku parafii w Polsce, które nawiedza pani Naty de Anda. Najświętsza Maryja Panna Wspomożenia Wiernych, patronka naszej parafii, sprawiła, aby i tu rozwijał się ten Apostolat, by całe rodziny i poszczególne osoby mogły się schronić pod płaszczem Maryi - mówił ks. kan. Jerzy Ryłko.
Wraz z założycielką apostolatu przybyła Dorota Popowska, zaangażowana w rozwój tego dzieła na terenie Polski.
- Moje serce jest dziś bardzo poruszone, ponieważ widzę cały kościół pełen ludzi. To mogła sprawić tylko MB z Guadalupe - mówiła do zgromadzonych Naty de Anda, a wskazując na ustawiony przed ołtarzem okazały obraz Matki Bożej, dodała: - Matka Boża z Guadalupe powierzyła nam misję, która ma się rozwijać na całym świecie. Jest z nami wizerunek Maryi, który ma naturalne wymiary. Matka Boża powiedziała mi, że objawiła się na wzgórzu właśnie taka: w naturalnej postaci. To także jedyny przypadek objawienia, przy którym Matka Boża zostawiła swoje odbicie. W Lourdes i Fatimie osoby widzące Ją opisywały. Tutaj nikt nie opisywał Maryi, a Bóg dał nam obraz, który Ją przedstawia. Powstał na roślinnym materiale, który może przetrwać najwyżej 50 lat. Maryja objawiła się jako Matka Boża z Guadalupe w 1531 r., a jednak dotąd zachował się w nienaruszonym stanie.
Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
- Proście Matkę Bożą, odmawiając Różaniec Święty - mówiła Naty de Anda
- Naszą misją jest przynosić ten wizerunek w naturalnych wymiarach, płaszcz Maryi, różaniec, idąc na cały świat. Bo Matka Boża chce, abyśmy naszą dłoń włożyli w Jej dłoń, aby Ona zaniosła wszystkie nasze intencje Jezusowi - tłumaczyła.
Adam Sobel
Okryci Płaszczem Maryi
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.