Bądźcie misjonarzami Azji

Papież do Filipińczyków.

Do odważnego głoszenia Ewangelii Papież Franciszek wezwał filipińską młodzież uczestniczącą w Manili w konferencji poświęconej nowej ewangelizacji. Ojciec Święty przypomniał młodym, że pierwszym krokiem na tej drodze jest osobiste zakorzenienie w Jezusie.

Do stolicy Filipin przyjechało ponad 5 tys. młodych z całego kraju, a także księży i sióstr zakonnych. W ciągu pięciodniowego spotkania pogłębiają oni własną wiarę i zastanawiają, jak innym nieść Chrystusa i jak stale odnawiać misyjne posłanie Kościoła. Właśnie do tych wyzwań nawiązał kard. Antonio Tagle podkreślając, że nie może być mowy o żadnej ewangelizacji bez zakorzenienia w osobie dobrej nowiny, czyli Jezusie. „On sam jest Ewangelią” – mówił do młodych arcybiskup stołecznej Manili.

Papież Franciszek zachęcił Filipińczyków, by stali się misjonarzami na ogromnym kontynencie azjatyckim. W specjalnym przesłaniu przekonuje uczestników ewangelizacyjnej konferencji do wychodzenia z Ewangelią do każdego napotkanego człowieka i wszystkich miejsc, w którym młodym przychodzi żyć. Wskazuje, że „bardzo ważnym jest dziś, by Kościół wychodził głosić Ewangelię z zapałem i odwagą. Radość Ewangelii jest dla każdego, nikt nie jest z niej wyłączony”.

Filipińskie spotkanie ewangelizacyjne zakończy się 22 lipca. W czasie spotkań panelowych młodzi poruszają m.in. takie tematy jak: życie parafii, przyszłość i kształt rodziny, media społecznościowe, nowe zjawiska w Kościele. Konferencje nowej ewangelizacji odbywają się w Manili rokrocznie od pięciu lat.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5