Turyn: kościelny dom dla samotnych ojców z dziećmi

Jest to pierwszy tego typu ośrodek we Włoszech. Poprowadzą go jezuici oraz stowarzyszenie Grupa Abla.

W Turynie powstaje pierwszy we Włoszech kościelny ośrodek dla samotnych ojców z dziećmi. W rozbitych rodzinach najmłodsi zazwyczaj zostają przy matce i to na nią spada główny ciężar ich wychowania. Zdarzają się jednak przypadki odwrotne, kiedy to w domu z różnych powodów brakuje właśnie kobiety. Sytuacja takiej niepełnej rodziny jest bardzo niepewna i nie wszyscy mężczyźni potrafią sprostać w pojedynkę temu zadaniu. W takich przypadkach dzieci z konieczności trafiają do ośrodków wychowawczych czy rodziny zastępczej.

Turyński ośrodek chce pomóc opuszczonym ojcom, aby pomimo trudności mogli dalej wychowywać swoje dzieci. Jest to wspólna inicjatywa jezuitów oraz charytatywnego stowarzyszenia Grupa Abla. Dla samotnych ojców przeznaczone zostanie całe piętro domu rekolekcyjnego, w którym prowadzone były do tej pory ćwiczenia duchowe. Samotnym ojcom będzie pomagać fachowa ekipa pedagogów, psychologów i duszpasterzy. Pierwsi podopieczni znajdą w nim schronienie już we wrześniu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| OJCOSTWO

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9