Program papieskiej wizyty w krajach bałtyckich

Franciszek spędzi tam 4 dni, jego rezydencja na czas podróży będzie znajdować się w Wilnie.

Do litewskiej stolicy Papież przyleci 22 września przed południem. Złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi, spotka się przedstawicielami władz i społeczeństwa, będzie się modlił w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej i spotka się z młodymi na placu przed katedrą.

W drugim dniu wizyty, w niedzielę, Franciszek uda się do Kowna. W parku Santakos odprawi Mszę dla ogółu wiernych i odmówi modlitwę Anioł Pański. W kurii biskupiej spożyje obiad z litewskimi biskupami, a w katedrze spotka się z kapłanami, zakonnikami i seminarzystami. Na zakończenie dnia, już w Wilnie przewidziano wizytę w Muzeum Okupacji i Walki o Wolność (dawniej Muzeum Ofiar Ludobójstwa).

24 września Franciszek spędzi na Łotwie. W Rydze odwiedzi prezydenta, spotka się z przedstawicielami władz i społeczeństwa, a także złoży kwiaty przed Pomnikiem Wolności. W gotyckiej katedrze, która należy dziś do Kościoła protestanckiego, weźmie udział w spotkaniu ekumenicznym, a następnie odwiedzi katolicką katedrę św. Jakuba. Po obiedzie z łotewskimi biskupami, helikopterem uda się do głównego sanktuarium maryjnego w Agłonie, gdzie odprawi Eucharystię.

Ostatni dzień wizyty w krajach bałtyckich Franciszek przeznaczy na Estonię. W Talinie spotka się najpierw z prezydentem, a następnie z przedstawicielami władz i społeczeństwa. W luterańskim kościele św. Karola weźmie udział w ekumenicznym spotkaniu młodych. Po obiedzie spotka się z podopiecznymi katolickich organizacji charytatywnych, a następnie na Placu Wolności odprawi Mszę dla ogółu wiernych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9