Kradzież dzieci jest grzechem ciężkim

Nie milkną apele biskupów w sprawie amerykańskiego prawa imigracyjnego.

Biskupi amerykańscy ponownie apelują do administracji Donalda Trumpa o zmianę przepisów imigracyjnych. Sprzeciwiają się oni tak zwanej polityce „zerowej tolerancji” względem dorosłych, którzy zostali przyłapani na próbach nielegalnego wjazdu do USA. Osadza się ich w areszcie i rozdziela od własnych dzieci. Czasami dochodzi nawet do separacji matek od niemowląt.

Jak Ameryka długa i szeroka nie milkną apele różnych środowisk, organizacji i celebrytów o natychmiastową zmianę bezwzględnego prawa imigracyjnego. Czołowe miejsce zajmują tu biskupi amerykańscy diecezji położonych nieopodal granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Tam bowiem znajdują się ośrodki dla aresztowanych.

„Dzieci uchodźców należą do swoich rodziców, a nie do rządu czy jakiejś instytucji” – napisał na Twitterze arcybiskup diecezji San Antonio w Teksasie. Arcybiskup Gustavo Garcia-Siller, z pochodzenia Meksykanin, ostrzegł rząd, że kradzież dzieci jest grzechem ciężkim, czynem niemoralnym i czymś złym.

Kard. Timothy Dolan ostro skrytykował prokuratora generalnego  Jeffa Sessiona, który w jednej ze swoich wypowiedzi stwierdził, że separacja dzieci od rodziców jest zgodna z Biblią. „Nie wiem, czy powinniśmy przestrzegać prawa, które sprzeciwia się woli Bożej i pozwala odebrać matce dziecko. Jest to niesprawiedliwe, niebiblijne i nieamerykańskie” – stwierdził arcybiskup Nowego Jorku. Inni biskupi zapowiedzieli organizację marszy modlitewnych w swoich diecezjach i wizyty w ośrodkach, w których przetrzymywani są nielegalni migranci.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego, w ciągu ostatnich sześciu tygodni blisko 2 tys. dzieci zostało odłączonych od swoich rodziców.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, USA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2