Zadanie ciągle aktualne

Papież o popularyzowaniu nauki społecznej Kościoła.

Franciszek przyjął na audiencji członków Fundacji „Centesimus Annus – pro Pontefice” założonej przed 25 laty przez Jana Pawła II, którzy spotkali się na swej corocznej konferencji. Celem Fundacji jest popularyzowanie nauki społecznej Kościoła, zadanie, które według Papieża - ciągle jest aktualne.

Zachęcam was, abyście nie ustawali w wysiłkach na rzecz formacji sumień liderów działających na polu politycznym, socjalnym i ekonomicznym, by w ten sposób budować globalną kulturę ekonomicznej sprawiedliwości, równości i włączenia – powiedział do nich Papież. Zwrócił także uwagę na kryzys gospodarczy, z którym nieodłącznie związany jest wymiar etyczny.

"Aktualne trudności i kryzys systemu gospodarczego ma niezaprzeczalny wymiar etyczny: jest połączony z mentalnością egoizmu i wykluczenia, które przyczyniają się do powstawania kultury odrzucenia, ślepej na szacunek względem godności ludzkiej najsłabszych – powiedział Ojciec Święty. - Widzimy to w rosnącej «globalizacji obojętności» wobec wyraźnych wyzwań natury moralnej, którym rodzina ludzka musi stawić czoła. Myślę przede wszystkim o ogromnej liczbie przeszkód w integralnym rozwoju człowieka tak wielu naszych braci i sióstr nie tylko z krajów biedniejszych, ale także żyjących pośród bogactwa świata rozwiniętego. Myślę też o palących kwestiach etycznych związnych ze światowymi ruchami migracyjnymi".

Papież zauważył, iż Fundacja „Centesimus Annus – pro Pontefice” powinna wnieść światło Ewangelii w te palące wyzwania humanitarne i pomóc Kościołowi w wypełnianiu tego podstawowego zadania należącego do jego misji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9