Wizyta kard. Sandriego w Libanie

Młodzi zapraszają papieża do odwiedzenia ich ojczyzny.

Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich przebywał z trzydniową wizytą w Libanie. Kard. Leonardo Sandri spotkał się m.in. z młodzieżą, która uczestniczyła w przedsynodalnym spotkaniu w Rzymie. Młodzi przekazali mu list dla Franciszka, w którym zapraszają Papieża do odwiedzenia ich ojczyzny.

Młodzi Libańczycy mówili kard. Sandriemu o niełatwej sytuacji w Libanie, a także na całym Bliskim Wschodzie. Wskazali nie tylko na powszechny brak bezpieczeństwa, ale co gorsza, na utratę nadziei, że przyszłość może być lepsza. Wielu z ich rówieśników nie wierzy, że w tym regionie świata można w ogóle zbudować jakąkolwiek przyszłość. Dlatego też młodzi napisali do Franciszka list, w którym zapraszają go do odwiedzenia Libanu, by z bliska mógł poznać warunki, w jakich żyją i tchnąć w ich serca nadzieję.

Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich odwiedził też m.in. sanktuarium maryjne w Harissie koło Bejrutu. Przewodniczył uroczystości intronizacji w tym miejscu figurki Matki Bożej z Lujan, patronki Argentyny. W czasie liturgii kard. Sandri przypomniał o apelu Papieża Franciszka, by maj był szczególnym miesiącem modlitwy różańcowej o pokój na Bliskim Wschodzie. Poinformował też o inicjatywie ekumenicznego spotkania modlitewnego o pokój, które z inicjatywy Ojca Świętego w lipcu odbędzie się Bari, a do udziału w którym zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich Kościołów Bliskiego Wschodu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10