Katolicka wizja małżeństwa i rodziny

Kościół w Irlandii z nadzieją patrzy na Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie.

Zdaniem prymasa abp. Martina będzie to okazja, by pozytywnie i bez dwuznaczności zaprezentować katolicką wizję małżeństwa i rodziny.

Kościół poszukuje sposobu na dotarcie do wszystkich, którzy nie sprostali wymaganiom katolickiej wizji małżeństwa i rodziny. Zarazem jednak jego nauczanie na ten temat musi być głoszone z całą mocą i bez dwuznaczności – uważa prymas Irlandii. Abp Eamon Martin odniósł się w ten sposób do kontrowersyjnej parady środowisk LGTB, która odbędzie się pod koniec czerwca w Dublinie pod hasłem „To my jesteśmy rodziną”. Jest to oczywista prowokacja, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że dwa miesiące później w tym samym mieście odbędzie się Światowe Spotkanie Rodzin.

Abp Martin zauważył, że Kościół wystrzega się wszelkiej homofobii, zarazem jednak powinien bronić swego nauczania o rodzinie, bo jest ono pozytywne, wyzwalające i uczłowieczające. Jego zdaniem Spotkanie w Dublinie będzie ku temu dobrą okazją. Liczy on, że przesłanie to dotrze do szerokiego odbiorcy, dzięki wielkiej popularności, jaką cieszy się w Irlandii Ojciec Święty. Zaznaczył on, że nawet jego adhortacja Amoris laetitia przyjęta tam została bez większych kontrowersji. Irlandczycy skupili się bowiem na zasadniczej treści tego dokumentu, a nie na przypisach – dodał prymas Irlandii.

Zwrócił on też uwagę na kluczowe znaczenie duszpasterstwa rodzin we współczesnym, wychodzącym z kryzysu irlandzkim Kościele. Ruchy oparte na rodzinach, jak neokatechument, czy inne,  przeznaczone wyłącznie dla rodzin są żywymi punktami Kościoła. Podobnie też rodzinne wydarzenia, jak chrzest, komunia, ślub, a także pogrzeb czy modlitwy przy grobach pozostają dla wielu Irlandczyków główną okazją do spotkania z katolickim duszpasterstwem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6