Afryka: zamordowano trzech kapłanów

To był czarny dzień dla Kościoła w Afryce.

Dwóch zostało zabitych w Nigerii, a jeden na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Od początku roku na całym świecie zginęło już 14 kapłanów.

Ks. Bernardin Brou Aka Daniel jechał samochodem, gdy został zatrzymany przez jedną z uzbrojonych band, które od lat sieją postrach na Wybrzeżu Kości Słoniowej, napadając na przejezdnych, by grabić, gwałcić i zabijać. Oprawcy zażądali od niego pieniędzy. Gdy okazało się, że nie ma przy sobie nic wartościowego, z zimną krwią dwa razy strzelili mu w brzuch. Mimo otrzymanej pomocy duchowny zmarł w szpitalu w Agnibilékrou. Miejscowy Kościół przypomniał władzom, że wielokrotnie apelował o podjęcie zdecydowanych kroków w celu ukrócenia działalności ulicznych band, które przyczyniają się w tym afrykańskim kraju do szerzenia kultury przemocy i totalnego braku bezpieczeństwa na drogach.

Z kolei dwaj nigeryjscy kapłani: Joseph Gor i Felix Tyolaha zostali zabici w czasie sprawowania porannej Mszy. Wraz z nimi zginęło 16 wiernych. Do napadu doszło w diecezji Makurdi. Rzecznik diecezji potwierdził, że sprawcami mordu są bandyci wywodzący się z grupy pasterzy-nomadów z plemienia Fulani, którzy często napadają na tamtejszych mieszkańców i ich własność. W istocie w czasie ataku napastnicy ograbili co najmniej 60 domów oraz ogołocili z plonów okoliczne pola i spichlerze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5