Słowa pełne nadziei

Papież pokazuje osadzonym, czym jest miłosierdzie.

Słowa Papieża to słowa pełne nadziei, dodające odwagi i zachęcające do tego, aby się nie poddawać - tak wczorajsze przesłanie do więźniów wygłoszone po modlitwie „Anioł Pański” skomentował ks. Sandro Spriano, kapelan rzymskiego więzienia Rebibbia. Ojciec Święty w swoich życzeniach dla osób pozbawionych wolności podkreślił znaczenie przebaczenia i zachęcił, aby zwłaszcza w czasie rozpoczętego Wielkiego Postu pamiętać o miłosierdziu Pana. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Spriano opowiedział o tematyce wielkopostnych katechez przygotowanych dla osadzonych. Wyraził także swoje zadowolenie ze słów Papieża, przypominając jednocześnie, że niejednokrotnie już poświęcał on swoją uwagę więźniom, pokazując im, czym jest miłosierdzie. Mówi ks. Spriano.

„Rozpoczęliśmy Wielki Post, pierwszą niedzielę, właśnie od słów Papieża skierowanych do więźniarek z Santiago podczas jego podróży do Chile. Wychodząc od tego przesłania, chcemy rozmawiać o nadziei, o której Franciszek zawsze mówi, a którą nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec. Chcielibyśmy przebyć tę wielkopostną drogę, odwołując się do pełnych żalu słów Papieża wypowiedzianych do kobiet z chilijskiego więzienia o tym, że niezbędne jest przebaczenie. Przebaczenie sobie nawzajem i prośba do społeczeństwa o przebaczenie, bez tego bowiem trudno pójść dalej. Franciszek pokazał nam, że Bóg jest miłosierny również dwa lata temu, w Wielki Czwartek, kiedy przybył do więzienia i po zakończonej Mszy przytulił każdego z 400 więźniów. Nic przy tym nie mówiąc, dał do zrozumienia, że Bóg właśnie taki jest” – powiedział ks. Spriano.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7