Abp Besungu: w Kongo kampania przeciw Kościołowi

Biskupi należący do Konferencji Episkopatu tego kraju opublikowali notę, w której obwiniają rząd o ataki na Kościół oraz jego hierarchów.

Sytuacja w Demokratycznej Republice Konga nadal jest bardzo napięta. Biskupi należący do Konferencji Episkopatu tego kraju opublikowali notę, w której obwiniają rząd o ataki na Kościół oraz jego hierarchów. Podkreślili, że tamtejszy rząd dopuszcza się dezinformującej, oszczerczej  kampanii miedialnej.

W wywiadzie udzielonym Radiu Watykańskiemu wiceprzewodniczący tamtejszego Episkopatu powołuje się na artykuły prasowe i audycje radiowe, w których pojawia się wiele kłamliwych i niesłusznych informacji na temat Kościoła i jego hierarchii. 80 procent mediów krajowych – powiedział abp Fridolin Ambongo Besungu – znajduje się w rękach władz. Dlatego rząd korzysta z nich, aby atakować Kościół, który zachowuje się jak dobry ojciec rodziny: nie może milczeć wobec zaistniałych faktów.

Mówi bp Besungu:

„Zaistniałe fakty odwołują się do naszej odpowiedzialności, jako «ojców rodziny». Władze posunęły się do profanacji miejsc kultu, a tego nie możemy akceptować. Zadajemy sobie pytanie: kiedy dochodzi się do takiego poziomu, na którym gardzi się Bogiem – ktoś, kto w ten sposób się zachowuje – jak może szanować i respektować prawa człowieka? A jednym z nich jest podstawowe i konstytucyjne prawo do manifestowania. Jest ono, można by tak rzec, prawem człowieka do wyrażania własnego niezadowolenia. W żadnym narodzie nie jest tak, że wszyscy są zadowoleni w ten sam sposób. A więc prawo do manifestacji jest możliwością dla tych, którzy nie są zadowoleni, aby mogli wyrazić swoje zdanie” – powiedział abp Besungu.

Wiceprzewodniczący Kongijskiego Episkopatu zaznaczył także, że wśród tamtejszych biskupów panuje całkowita jedność, która nie jest chwilowa. Podkreślił, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, które mogłoby ją podważyć.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6