Apel Prezydium Episkopatu ws. zatrzymania aborcji eugenicznej

– Serdecznie prosimy wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” – czytamy w komunikacie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z 10 stycznia. 

Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski
ws. zatrzymania aborcji eugenicznej

Wkrótce ma być procedowana obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Zatrzymaj aborcję”, która zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby (aborcja eugeniczna). Konferencja Episkopatu Polski od początku popiera tę inicjatywę jako ważny krok do pełnej ochrony życia i dziękuje ok. 830 tysiącom obywateli Polski, którzy złożyli podpis pod tym projektem.

Serdecznie prosimy wiernych o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych. Apelujemy do wszystkich parlamentarzystów, aby uszanowali prawo do życia każdego człowieka i przyjęli obywatelski projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Przypominamy, że prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji.

Przypominamy również, iż ci, którzy respektują prawa człowieka – a wśród nich pierwszym jest prawo do życia – nie powinni popierać projektów prawnych skierowanych przeciwko życiu.

W tym ważnym czasie pamiętajmy o słowach naszego rodaka – św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”.

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski
Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, dnia 10 stycznia 2018 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  10.01.2018 08:22
  Każdy z podpisanych, mówi "bierzcie i jedzcie....pijcie", a wierni korzystają z tego tylko w połowie. Może poprosimy posłów, by zaapelowali do duchownych o zajęcie się tym tematem?
 • pstro
  10.01.2018 11:25
  Czy chodzi o rzeczywiste zatrzymanie aborcji eugenicznej, czy o konkretną ustawę? Rozumiem z wypowiedzi papieży i biskupów, że w prawie ludzkim potrzebny jest zakaz aborcji ze względu na tych, którzy nauki Kościoła nie traktują poważnie. Prawo pozytywne wprowadzone przez niepraworządna władzę nie będzie szanowane, będzie się opierać na represji, nie na autorytecie; dla świata będzie przykładem nie dobrym, ale może nawet odstraszającym. Szkoda, że duchowni nie skłonili w porę swoich pupilów z PiSu do przestrzegania prawa ludzkiego, dałoby to skuteczniejszą obronę prawu Boskiemu
 • Michał
  10.01.2018 13:16
  Sumienie nie pozwala mi zabić nienarodzonego dziecka. Sumienie nie pozwala mi skazywać matki pozbawionego szans na przeżycie dziecka na stres i uraz psychiczny na resztę życia. Wobec tego wybieram aborcję, ale ograniczoną do przypadków dzieci niezdolnych do przeżycia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7