Apel o pokój i braterstwo

Kard. Ezzati w przededniu wyborów i wizyty Papieża w Chile.

W przededniu drugiej tury wyborów prezydenckich i na miesiąc przed wizytą Papieża w Chile arcybiskup stolicy tego kraju podczas uroczystości Niepokalanego Poczęcia w sanktuarium wezwał tysiące pielgrzymów zgromadzonych w sanktuarium w Cerro San Cristóbal do modlitwy o pokój i braterstwo. Kard. Ricardo Ezzati podkreślił też wkład migrantów w życie narodu i niejednokrotnie przez nich dawane świadectwo wiary.

Metropolita Santiago de Chile mówił o sytuacji społeczeństwa i debacie wyborczej: „Ileż bólu przysparza nam występowanie narkomanii, posiadanie broni przez znaczną część społeczeństwa oraz ciągła obecność ubóstwa i marginalizacji. Maryja zachęca nas, abyśmy przyglądali się przesłaniu życia i braterstwa, jakie przyniósł nam Jej Syn”. Stołeczny arcybiskup dodał: „Obchodzimy to święto w przeddzień wyborów prezydenckich, a Pan mówi nam, że budowanie kraju pełnego braterstwa i nadziei zależy od przyjęcia Jego królestwa miłości i pokoju. Tylko dzięki mocy Ewangelii możemy uczynić z Chile kraj braci i sióstr, którzy wzajemnie się słuchają i szanują; kraj, który ma wspólny program”. Kard. Ezzati wezwał również do modlitwy za wizytę Franciszka w niecały miesiąc przed jego przybyciem: „Przybędzie, aby nam powiedzieć, że jesteśmy braćmi i siostrami i że jest możliwe budowanie ojczyzny, która będzie domem dla wszystkich, wspólnym dachem, gdzie wszyscy będą żyć z synowską godnością”. Zapewnił Papieża, że naród chilijski czeka na niego z radością, aby przyjąć jego słowa nadziei, braterstwa i solidarności.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11