Okazuje się, że niczego.
Francuscy biskupi wiedzą już, czego młodzi oczekują od Kościoła. Na dobiegającym dziś końca zgromadzeniu plenarnym episkopatu zaprezentowano wyniki ankiety i badań przeprowadzonych wśród francuskiej młodzieży w ramach przygotowań do przyszłorocznego Synodu Biskupów. Ich rezultaty nie są optymistyczne. Okazuje się, że młodzi Francuzi niczego już od Kościoła nie oczekują. Do większości z nich on po prostu nie dociera i dlatego jest im obojętny.
Przeprowadzone przez episkopat badania pokazują, że młodym trudno jest dziś rozwijać i zachować chrześcijańską wiarę. Fakt, że żyją w środowisku wielokulturowym i wieloreligijnym, stanowi dla nich dodatkowe utrudnienie. Tym, co negatywnie rzutuje na duszpasterstwo młodzieży, jest trwający od półwiecza poważny kryzys powołaniowy w tym kraju. W konsekwencji brakuje młodych księży, a starsi nie zawsze mają ochotę na pracę z młodzieżą. Młodzi, którzy są zaangażowani w życie Kościoła, domagają się, by był on bardziej konsekwentny, nieskazitelny, przykładny.
Ciekawym dodatkiem do francuskiego raportu jest odnotowanie tych inicjatyw duszpasterskich podejmowanych wśród młodych, które się sprawdziły. Są to skauting, pielgrzymki do Taizé, katolickie bary oraz tak zwany „rok dla Boga”, czyli roczna formacja duchowa we wspólnocie i w oderwaniu od normalnego życia.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.