Jerozolima: Spotkanie kard. Sandriego z duchowieństwem

Prefekt watykańskiej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich przybył do Jerozolimy z okazji jubileuszu osiemsetlecia tamtejszej misji Braci Mniejszych.

Kard. Leonardo Sandri spotkał się z duchowieństwem posługującym w Ziemi Świętej. Prefekt watykańskiej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich przybył do Jerozolimy z okazji jubileuszu osiemsetlecia tamtejszej misji Braci Mniejszych.

Spotkanie kard. Sandriego z duchowieństwem posługującym w Ziemi Świętej odbyło się w siedzibie łacińskiego patriarchatu Jerozolimy. Uczestniczyli w nim przedstawiciele niemalże wszystkich zakonów i zgromadzeń obecnych w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Gospodarzem wydarzenia był administrator apostolski patriarchatu. Witając obecnych abp Pierbattista Pizzaballa stwierdził, że pomimo wielu problemów, jakie miejscowy Kościół napotyka, obecność licznych zakonów i zgromadzeń posługujących na tym terenie jest jego wielkim bogactwem.

Na wstępie swego wystąpienia kard. Sandri zwrócił się do franciszkanów, obchodzących w tym roku jubileusz osiemsetlecia obecności. Podziękował za ich wielowiekową posługę na rzecz miejsc świętych i miejscowych chrześcijan. Zapewnił przy tym zebranych o modlitewnej pamięci Kościoła powszechnego. Prefekt watykańskiej kongregacji skierował następnie do zebranych słowa zachęty, by kontynuowali misję powierzoną im przez Kościół według charyzmatu każdego ze zgromadzeń. Świat potrzebuje dziś – kontynuował hierarcha – autentycznych świadków Ewangelii. Na zakończenie kard. Sandri, przypomniał obecność w Jerozolimie Franciszkańskiego Studium Biblijnego, Dominikańskiej Szkoły Biblijnej i Papieskiego Instytutu Biblijnego. Podziękował wykładowcom tych uczelni za ich wkład w lepsze poznawanie wiecznie żywego Słowa Bożego.

Dzisiejsze spotkanie było dla prefekta watykańskiej kongregacji okazją do bliższego zapoznania się z aktualną sytuacją miejscowych chrześcijan, jak i wyzwaniami stojącymi przed ich duszpasterzami.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11