O. Lombardi otrzyma doktorat honoris causa UKSW

B. dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej oraz szef Watykańskiego Radia i Ośrodka Telewizyjnego o. Federico Lombardi 24 października odbierze doktorat honoris causa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Duchowny ma otrzymać doktorat honoris causa w zakresie teologii środków społecznego przekazu za "wiarygodne zaangażowanie w komunikacji społecznej trzech papieży i Kościoła". Uroczystości będzie towarzyszyła konferencja naukowa zorganizowana w związku z 25-leciem Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa istniejącym na Wydziale Teologicznym uczelni.

"Wielką troską każdej uczelni i moją jako Wielkiego Kanclerza także jest, by ten tytuł doktora honorowego był niezwykle wyjątkowym, ważnym, trafionym że tak powiem, elementem troski o poziom uniwersytetu i o jego odbiór zewnętrzny. A więc, żeby to było wydarzenie naprawdę szczególne. Bo jest to honor nie tylko tego, który je otrzymuje - w ten sposób podkreślamy jego zasługi naukowe, społeczne i inne, ale żeby to także była nobilitacja Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego" - mówił podczas środowej konferencji prasowej Wielki Kanclerz UKSW, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Przypomniał, że o. Lombardi jest jezuitą, pełnił funkcję rzecznika Stolicy Apostolskiej, rzecznika dwóch papieży - Benedykta XVI i na początku papieża Franciszka. "To człowiek, który całe życie jakoś związał z mediami, oprócz tego, że pełnił różne funkcje w zakonie. Uznaliśmy jednogłośnie na Senacie uczelni, że to absolutnie odpowiedni kandydat, by ze względu na jego osobę, ale także na osobę papieża Jana Pawła II, a jeszcze bardziej Benedykta XVI i Franciszka, tego dziennikarza, rzecznika, z wszystkimi jego zasługami dla Kościoła uhonorować tytułem doktora honorowego" - podkreślił.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9