Dyskryminowani jako ludzie

Dramat nie zawsze kończy się z momentem uwolnienia. Dlatego, tak ważne jest wysłuchanie, obecność , wsparcie, które pomagają odzyskiwać moc do życia. Czas oddać im głos.

Dyskryminowani jako ludzie - przez ludzi, przeżyli piekło, które na stałe odcisnęło ślad w ich historii życia. Zmuszani do prostytucji, pracy niewolniczej, żebrania, czy handlu narządami poczuli utratę własnego człowieczeństwa. Dramat nie zawsze kończy się z momentem uwolnienia. Dlatego, tak ważne jest wysłuchanie, obecność , wsparcie, które pomagają odzyskiwać moc do życia. Czas oddać im głos.

Poprzedzając III Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi, który został ustanowiony przez papieża Franciszka, osoby z różnych stron Polskie zebrały się w noc z 3 na 4 lutego Bazylice św. Krzyża w Warszawie aby odpowiedzieć na krzyk współczesnych niewolników i modlić się o świat wolny od przemocy, wyzysku i wszelkich form niewolnictwa.

Dyskryminowani jako ludzie   Sieć Bakhita Nieustannie możesz pomagać ludziom dotkniętym handlem. Tak, możesz to zrobić! Twoja modlitwa może uratować czyjeś życie, docierając na peryferia, gdzie Ty nie możesz fizycznie przyjść z pomocą. Nie czekaj…

Nocne czuwanie rozpoczęła o godzinie 21.00 msza św. celebrowana przez ks. bp Grzegorza Rysia. Biskup w homilii, przywołując słowa papieża Franciszka – Handel ludźmi jest otwartą raną na ciele współczesnej ludzkości, raną na ciele Chrystusa - wezwał do wiernych do otwarcia serc potrzebujących, zagubionych, odosobnionych. – Czas porzucić gradację, tytuły, te wszystkie ludzkie dobra tracą na znaczeniu – mówił bp Ryś, zostawiając zebranych wiernych z refleksją nad sobą. – Czas przyjrzeć się sobie, mojemu działaniu. Jaki jest mój stosunek do pornografii? Czy daje się pochłonąć konsumpcji? Co kryje się za tanimi produktami, jaka jest ich cena rzeczywista? W tym wszystkim jest jakiś wymiar odpowiedzialności, który dotyka każdego z nas. Potrzeba rachunku sumienia i jakiejś decyzji. Świat może być inny, jednak to zależy od nas.

Posłuchaj homilii bpa Rysia:

Jakub Wojewódzki Bp Grzegorz Ryś kazanie na "Moc Miłosierdzia" 03.02. 2017r Warszawa

Po Eucharystii głos oddano tym, którym mówić zakazano, których nikt przez długi czas nie słyszał. I choć nie bezpośrednio, za to w przejmujących listach opowiedzieli zebranym historie swojego życia.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11