Kobiety przeciw aborcji - i Ty włącz się w akcję

Walczą o życie i chcą pokazać, że czarny protest nie jest głosem wszystkich kobiet. Przeczytaj apel i włącz się w akcję.

Drodzy!

Człowiek ma godność osoby ludzkiej od początku swojego istnienia. Życie ludzkie wymaga zatem ochrony od chwili poczęcia. W tym kontekście hasło „Nie jestem za aborcją, jestem za wolnym wyborem” jest wewnętrznie sprzeczne – nie można być przeciwnym aborcji i jednocześnie ją wybierać…

Nie zgadzamy się, aby garstka krzykliwych feministek występowała w imieniu kobiet, w nieuzasadniony sposób powołując się na obronę naszych praw. Z niesmakiem odnosimy się do „czarnych protestów” i strajku kobiet, które odmawiając wykonywania wziętych na siebie obowiązków domagają się prawa do zabijania własnych dzieci.

My, kobiety – żony, matki, córki i siostry – które dla wyrażenia naszej kobiecości i zapewnienia sobie bezpieczeństwa nie potrzebujemy mordowania dzieci, mamy prawo do wyrażenia własnej opinii i chcemy, aby nasz głos był usłyszany.

Proszę o nagrywanie krótkich filmów (1-3 minuty), w których będzie następujący przekaz (konieczne pierwsze cztery punkty, kolejne w zależności od sytuacji):

  1. jesteśmy za życiem i popieramy wszelkie starania o zapewnienie pełnej ochrony życia w Polsce
  2. tak jak większość kobiet byłyśmy (jesteśmy) dziś w pracy/ na uczelni; jak zwykle wykonywałyśmy (wykonujemy) swoje obowiązki (zawodowe, domowe, uczelniane etc.)
  3. dziś większość kobiet opowiedziała się przeciwko „czarnym protestom” i za życiem, pracując zawodowo lub w domach
  4. absolutnie nie zgadzamy się, żeby strajkujące panie występowały „w imieniu kobiet”, ponieważ my też jesteśmy kobietami i postrzegamy naszą kobiecość zupełnie inaczej niż te dziś protestujące, nie potrzebujemy mordować, żeby pokazać naszą kobiecość
  5. jest nas tu (ustawionych do nagrania) tylko garstka, ponieważ generalnie nie mamy czasu (i/lub ochoty) żeby lansować się na protestach
  6. z niektórymi z nas są mężowie, ponieważ komplementarność ról kobiety i mężczyzny jest dla nas sprawą zasadniczą, ważniejszą niż pseudostrajki, nie mamy potrzeby odcinać się od męskiej części społeczeństwa

Filmy nie muszą być profesjonalne, można nagrywać telefonem komórkowym. Jeśli jest możliwe nagranie grupy (np. po pracy, w przerwie na lunch) to dobrze, można użyć narracji z pkt 5 (tłumaczy, dlaczego jest nas mało: większość kobiet pracuje).
Można nagrywać wypowiedzi pojedynczych osób.

Filmy udostępniamy w internecie (Facebook, YouTube, Twitter) opatrzone hasztagami:

#KobietyZaZyciem

#PracujeWPoniedzialek

To bardzo ważne! W ten sposób budujemy w sieci poczucie wspólnoty.

Można też robić i publikować zdjęcia, np. z kartką, na której piszemy ww. hasła, lub fotografujemy same napisane hasła – publikacja w sieci również z hasztagami!

Uwaga: film lub link do filmu można przesłać na adres m.owczarska@konfederacjakobiet.pl żeby był udostępniany i promowany na koncie Konfederacji.

Akcję zaczynamy już dzisiaj, nie czekamy do poniedziałku. Już dziś pod hasztagami #KobietyZaZyciem i #PracujeWPoniedzialek publikujemy filmy (w poniedziałek będę pracować), zdjęcia i wszelkie materiały popierające starania o ochronę życia w Polsce.

Małgorzata Owczarska

Konfederacja Kobiet RP

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5