Każdy dźwięk w Jego imię

"Jeśli chcesz, podnieś ręce w górę. Oddaj Mu chwałę. Powierz swoje życie Chrystusowi" - takie i wiele innych głębokich słów wybrzmiało ze sceny podczas koncertu "Are You Ready To Say Yes". Kilkaset osób w Hali Stulecia uwielbiało Boga przy muzyce znakomitych artystów chrześcijańskich.

Wydarzenie rozpoczęło się od modlitwy, którą poprowadził raper w sutannie z archidiecezji wrocławskiej, jeden z ambasadorów ŚDM Krakow 2016. Był to także pierwszy występujący na scenie.

- Spotkaliśmy się dla Chrystusa. On jest naszym bohaterem i oby ten czas był namiastką ŚDM-ów, czyli wielkiej wspólnoty, która nas czeka w Krakowie. Pomódlmy się - zainaugurował koncert ks. Jakub Bartczak, a chwilę później swoim rapem rozgrzał gromadzącą się w hali publiczność.

„Are You Ready To Say Yes”, trasa koncertowa dedykowana Światowym Dniom Młodzieży, a w szczególności idei wolontariatu ŚDM, ma być rozgrzewką przed lipcowymi wydarzeniami w Krakowie. Adresowana jest nie tylko do wolontariuszy, ale do wszystkich, którzy chcą posłuchać chrześcijańskiego brzmienia na wysokim poziomie.

- Każde takie wydarzenie jak Światowe Dni Młodzieży może zmieniać ludziom życie, ich myślenie, ich patrzenie na świat. Spotkanie z papieżem, czyli z głową Kościoła, człowiekiem obdarowanym Duchem Świętym, jest dla młodych wielkich przeżyciem, dlatego do niego zachęcam i sam z przyjemnością wezmę w tym udział - mówił „Gościowi Wrocławskiemu” Arkadio, który wystąpił na scenie po ks. Jakubie Bartczaku.

Do znakomitego raperskiego grona tego wieczoru dołączył Tau. Uczestników w klimat muzycznej modlitwy wprowadził zespół NiemaGotu, a wisienką na torcie stał się koncert TGD.

- Zawsze, gdy ich słucham, a szczególnie na żywo, czuję głęboką więź z Bogiem. Oni potrafią swoimi talentami wzbudzić w człowieku wielkie skupienie i chęć uwielbienia - mówi Agnieszka, która przyjechała z Oleśnicy.

I rzeczywiście, o ile przy poprzednich występach publiczność także chętnie się bawiła i uwielbiała Boga, o tyle przy najlepszym zespole pop-gospelowym w Polsce dało się odczuć wyjątkowy klimat refleksji, w który wprowadzili uczestników muzycy.

- Czas szybko płynie, bo dzisiejszy świat nieustannie pędzi. Nie dajmy się gonić za tym, co nieistotne. Najważniejsze to zatrzymać się przy Panu Bogu. Jemu oddać cześć i chwałę, dlatego zrób to teraz. Jeśli czujesz, że Bóg do Ciebie mówi, otwórz się. Nie na siłę, ale naturalnie - zachęcał ze sceny Tomasz Bednarek, gitarzysta związany z TGD.

Nie zabrakło słów z Pisma Świętego i… życzeń urodzinowych, które wyśpiewała spontanicznie cała hala.

Wrocławianie i nie tylko wzięli również udział w tworzeniu największej mozaiki Jezusa Miłosiernego, który w czasie Światowych Dni Młodzieży zawiśnie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Obraz będzie składał się ze zdjęć typu… selfie, które młodzi z całego świata wysyłają za pośrednictwem internetu. Sztab ŚDM zgromadził już ich kilka tysięcy. W akcji wzięli udział m.in. Chińczycy i Brazylijczycy.

By dołączyć do projektu wystarczy do 30 czerwca wejść na stronę: image2016.pl i wysłać swoje zdjęcie. Drukowana wersja Jezusa z obrazu „Jezu, ufam Tobie” na płótnie zawiśnie na specjalnym rusztowaniu w pobliżu bazyliki Miłosierdzia Bożego. Ma ona mieć powierzchnię kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

Koncert „Are You Ready To Say Yes” zachęcał również, ab dołączyć do grupy wolontariuszy ŚDM, których w kampusie Wrocławia-Galilea wciąż brakuje.

- Potrzebujemy chętnych do sekcji informacyjnej, logistycznej, na różne wydarzenia centralne. Z nowej rekrutacji mamy ponad 100 osób, a trzeba… jak najwięcej - mówi Beata Dymczyk, wolontariuszka ze sztabu wrocławskiego.

Czym więc musi odznaczać się wolontariusz?

- Powinien mieć w sobie radość życia, być chętny do pomocy drugiej osobie, otwarty do czynienia dobra i zawarcia nowych znajomości. Języki obce nie są konieczne, choć potrzebujemy ludzi ze znajomością języka włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego - dodaje Joanna Skowron

Do Wrocławia i okolic na Dni w Diecezjach podczas ŚDM przyjedzie ok. 15 tysięcy młodych pielgrzymów zza granicy. Najwięcej z Francji i Hiszpanii. Nie zabraknie także krajów egzotycznych: Panama, Ghana, Korea Południowa.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8