Irak: pielgrzymka do Ur w intencji pokoju

Święta wielkanocne minęły w tym kraju spokojnie i bez większych incydentów wymierzonych w chrześcijan.

Mimo przeciągającego się w Iraku kryzysu politycznego i kolejnych aktów przemocy święta wielkanocne minęły w tym kraju spokojnie i bez większych incydentów wymierzonych w chrześcijan. Tak było zarówno w stołecznym Bagdadzie jak i w Kurdystanie gdzie schronili się chrześcijańscy uchodźcy z Mosulu. Dało im to nadzieję na lepszą i bardziej pokojową przyszłość. Wskazuje na to chaldejski biskup pomocniczy Bagdadu Shlemon Warduni. Dziś przewodniczył on pielgrzymce do Ur Chaldejskiego, biblijnego miasta Abrahama. Wzięli w niej udział także muzułmanie. Pielgrzymowaniu w intencji pokoju towarzyszyło rozważanie listu Papieża Franciszka ogłaszającego Jubileusz Miłosierdzia.

Bp Warduni wyraził nadzieję, że kolejne miesiące będą w tym kraju coraz bardziej czasem pokoju, a nie wojny. Przychylnie odniósł się też do zapowiedzi premiera Iraku, który obiecał przyjęcie rządowej ustawy pozwalającej odzyskać chrześcijanom zagrabione im mienie lub otrzymać za nie odpowiednie odszkodowanie. Chodzi o domy wyznawców Chrystusa, prowadzone przez nich sklepy, restauracje i inne przedsiębiorstwa, bezprawnie zagrabione w ostatnich latach przez bandy kryminalistów i islamskich ekstremistów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7