Włochy: wkrótce kolejny Family Day

To reakcja na działania będącej u władzy Partii Demokratycznej, która ogłosiła, że niebawem zajmie się sprawą adopcji dla homoseksualistów.

Środowiska prorodzinne wskazują, że ujawnia to obłudę obecnego rządu, który, aby przepchnąć w senacie ustawę o homozwiązkach, wycofał paragraf zezwalający im na tzw. stepchild adoption (adopcję biologicznego dziecka partnera), a teraz bocznym torem przygotowuje osobny projekt w tej sprawie. Zresztą taka zapowiedź pojawiła się już w dniu wycofania adopcyjnego paragrafu.

Jednym z promotorów adopcji dla homoseksualistów jest lewicowy polityk Nichi Vendola. Na fali toczącej się we Włoszech dyskusji ogłosił on publicznie, że właśnie został „ojcem”. Dawcą nasienia jest jego partner Kanadyjczyk, jajeczka – wyselekcjonowana kobieta ze Stanów Zjednoczonych, a macicy – dziewczyna z Indonezji. Całość „narodzin” kosztowała ponad 150 tys. euro. Warto dodać, że praktyka wynajmowania łona jest we Włoszech zabroniona. Pokazuje to jednocześnie, że zalegalizowanie tzw. stepchild adoption otworzy homoseksualistom na oścież drzwi do kupowania dzieci na drodze in vitro i matek-surogatek.

Obrońcy rodziny wzywają do kolejnej ogólnonarodowej mobilizacji, ponieważ, jak podkreślają, rząd robi co chce i w ogóle nie liczy się z głosem obywateli. Przypominają zarazem, że w dwóch Family Day, które na przestrzeni ostatniego półrocza zostały zorganizowane w Rzymie, wzięło udział 3 mln ludzi głoszących prawdę o rodzinie i małżeństwie. O tym, że są one zagrożone, a homoseksualne lobby coraz bardziej przepycha we Włoszech swoje prawa, świadczy ostatnia decyzja trybunału w Rzymie, który, choć jest to niezgodne z włoskim prawem, pozwolił na adopcję w związku dwóch lesbijek. Jest to pierwszy taki przypadek we Włoszech. Chodzi o cztero- i ośmioletnią dziewczynkę. Córka pierwszej z kobiet została poczęta naturalnie, a druga na drodze zapłodnienia in vitro, które przeprowadzono w Danii. Obecnie trybunał pozwolił kobietom na „skrzyżowaną adopcję” córek, na drodze, jak to określił,  „adopcyjnego wyjątku”. Każdej z nich został przyznany status matki biologicznej i społecznej. Sąd pozwolił też kobietom i ich córkom na przyjęcie wspólnego nazwiska.

Stowarzyszenie Generacja Rodzina przypomina, że we Włoszech nie istnieje prawo przyzwalające na podobne praktyki, a decyzja rzymskiego trybunału stanowi wynaturzenie prawa adopcyjnego. „Jest to prosta droga do otwarcia dla homoseksualistów rynku handlu dziećmi poprzez in vitro czy łono do wynajęcia” – podkreśla kierujący stowarzyszeniem Filippo Savarese. Zapowiada też, że organizacje prorodzinne wniosą apelację w tej sprawie do Sądu Kasacyjnego. 

W kontekście toczącej się dyskusji kard. Angelo Bagnasco stwierdził, że na Zachodzie chrześcijanie nie muszą wprawdzie stawiać czoła fizycznym prześladowaniom. „Dokonuje się jednak prześladowanie moralne wymierzone przeciwko tym, którzy bronią swej wiary oraz nie podlegających negocjowaniu wartości, takich jak życie, rodzina, małżeństwo” – powiedział przewodniczący włoskiego episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7