Katolicki lifestyle w nowej TV

"Wielokuchnia" z Agatą Puścikowską - dziennikarką "Gościa Niedzielnego", program turystyczny "Warszawa z buta", codzienna publicystyka i wiadomości z życia Kościoła - KAI poznała szczegóły ramówki SalveTV. Nowa telewizja diecezji warszawsko-praskiej, jak podkreślają twórcy, ma inspirować do działania i promować wartości chrześcijańskie. 24 stycznia oficjalnie ruszy nowa platforma internetowa.

Jednym z hitów ramówki telewizji SalveTV ma być program kulinarny "Wielokuchnia", w którym Agata Puścikowska, dziennikarka i mama pięciorga dzieci, będzie przekazywać widzom pomysły na ciekawe i proste dania. W programie będzie można zobaczyć również zaproszonych przez prowadzącą gości. - Chcemy zająć się gotowaniem smacznym, efektownym, ale przede wszystkim możliwym do wykonania dla zwykłych śmiertelników, nie raz do wykonania z udziałem naszych dzieci, a na pewno dla dzieci - wyjaśnia Mateusz Dzieduszycki, redaktor naczelny nowej telewizji, której pomysłodawcą i założycielem jest abp Henryk Hoser.

Na stronie www.salvetv.pl będzie można także zobaczyć program turystyczny "Warszawa z buta", prezentujący nieznane zakątki stolicy i ciekawostki miasta. Autorzy zapewniają, że "pokażą Warszawę nie tylko teoretycznie, ale i użytkowo".

W ramówce telewizji warszawsko-praskiej pojawi się też poradnikowy program dla kobiet "Babskim okiem" oraz program kulturalny "Boskie książki", w których autorzy recenzować będą wartościowe publikacje wydawnicze.

- Chcemy zachęcić publiczność do szerokiej aktywności społecznej i pokazać, ile jest różnorodnych inicjatyw, w które każdy może się włączyć, aby nieść pomoc innym - dodaje Mateusz Dzieduszycki. Twórca SalveTV zauważa, że jeżeli nazwalibyśmy tę telewizję lifestylową, to trzeba tu mówić o katolickim lifestylu. - Kierujemy się zasadą, że duchowość może przenikać każdą czynność ludzką, a wszystko, co robimy może być inspirowane przesłaniem Ewangelii - podkreślił Dzieduszycki.

Nie zabraknie też miejsca na informacje z życia Kościoła, zarówno lokalnego - warszawsko-praskiego, jak i powszechnego. Na widzów czekać będzie też codzienna dawka publicystyki. - W "Temacie dnia" będziemy prezentować wypowiedzi przedstawicieli życia publicznego, aby przybliżyć to, co w danej chwili dzieje się w przestrzeni społecznej - wyjaśnia Dzieduszycki.

Jak zapewnia szef SalveTV nowa odsłona strony internetowej telewizji pojawi się już w niedzielę. Wtedy też transmitowane będą uroczystości z warszawskiego kościoła Najświętszego Serca Maryi przy placu Szembeka, którymi oficjalnie zainicjowana będzie nowa telewizja.

Pełna ramówka ruszy od poniedziałku, 25 stycznia. - Oprócz programów nadawanych na żywo, będziemy zamieszczać materiały podcastowe. Wszystkie audycje będzie można oglądać "na żądanie" - VOD (video on demand) - o każdej porze - zapewnia twórca SalveTV.

Stacja dała się poznać podczas odbywającego się w listopadzie Synodu Biskupów o Rodzinie, podczas którego dziennikarze i ich goście relacjonowali i komentowali doniesienia synodalne. Zdaniem Mateusza Dzieduszyckiego tamto doświadczenie pokazało wielką współpracę mediów katolickich, którą, już w regularnej pracy, warto będzie kontynuować.

Inicjatorem telewizji internetowej SalveTV jest biskup warszawsko-praski abp Henryk Hoser, który w 2014 roku zapowiedział powstanie takiego projektu. Za organizację nowego medium odpowiedzialny jest szef biura prasowego kurii Mateusz Dzieduszycki. W diecezji warszawsko-praskiej istnieją już takie media jak media Radio Warszawa i Tygodnik Idziemy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11