Irkuck: rosyjscy biskupi przygotowują się do Roku Miłosierdzia

Synod Biskupów o rodzinie oraz rozpoczynający się Rok Święty to główne tematy zakończonego wczoraj w Irkucku dwudniowego posiedzenia plenarnego Konferencji Biskupów Katolickich Rosji.

Obecni byli wszyscy ordynariusze rosyjskich diecezji katolickich i nuncjusz apostolski w Moskwie abp Ivan Jurkowicz. 

Uczestnicy posiedzenia omówili działalność duszpasterską struktur Kościoła rzymskokatolickiego w ostatnim półroczu. Przewodniczący Konferencji abp Paolo Pezzi w skrócie przedstawił wnioski z zakończonego niedawno w Rzymie Synodu Biskupów na temat rodziny.

Uczestnicy spotkania podsumowali wyniki sierpniowego spotkania młodzieży w Nowosybirsku.  Szczególną uwagę poświęcili wizytacjom pasterskim parafii, jak również obchodom Roku Miłosierdzia. Na Konferencji zatwierdzono spis dni postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ustalono przepisy dotyczące liturgicznej służby ołtarza. Biskupi poparli otwarcie procesu beatyfikacyjnego doktora Friericha Josepha Haassa (Fiodora Gaaza), niemieckiego lekarza zmarłego w Moskwie w 1853 r.

Na zakończenie posiedzenia nuncjusz apostolski w Rosji abp Ivan Jurkowicz przedstawił najważniejsze wydarzenia z życia Kościoła katolickiego na świecie. Następne posiedzenie Konferencji Biskupów Katolickich Rosji odbędzie się na początku kwietnia przyszłego roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8