Korbielów: Miłosierny u Królowej Aniołów

Na kolejną Dobę Miłosierdzia obraz i relikwie zagościły w kościele w Korbielowie. Tu parafianom i ojcom dominikanom z proboszczem o. Krzysztofem Ruszelem w powitaniu znaków miłosierdzia towarzyszył bp Tadeusz Rakoczy.

Zwracając się do uczestników uroczystości powitania obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Faustyny i św. Jana Pawła II bp senior Tadeusz Rakoczy przypominał, że to poprzez tych dwoje świętych Pan Bóg przekazał całemu światu iskrę Swojego Miłosierdzia.

- Dzisiaj wasza parafia tego niezwykłego duchowego święta: podczas peregrynacji możemy przychodzić do Chrystusa, wpatrywać się w Jego oblicze i w Jego oczach dostrzegać bogactwo Bożego Miłosierdzia. Pragnę serdecznie podziękować waszym duszpasterzom i wam wszystkim, za to wszystko dobre, co dzieje się w tej parafii i promieniuje na całą naszą diecezję, a dzisiaj - za czynne zaangażowanie się we wspaniałe przygotowanie tej uroczystości. Dziękuję wszystkim wspólnotom apostolskim, a chorym - za wsparcie modlitwą i cierpieniem tego wydarzenia. Niech nagroda będzie błogosławieństwo Jezusa Miłosiernego - mówił bp Rakoczy.

Podziękowania za posługę i modlitwę skierował także do prowadzących w tej parafii swój dom rekolekcyjny ojców dominikanów oraz pracujących w Korbielowie sióstr antoninek.

- Do serca Jezusa Miłosiernego przytulam zwłaszcza tych doświadczonych trudnościami życia, kryzysami i lękami i proszę, aby każdemu dał Swoje pocieszenie i natchnienie do dobrego wychodzenia z trudnej sytuacji życiowej - dodawał bp Rakoczy. - Prośmy dobrego Boga o liczne widzialne i niewidzialne owoce tej peregrynacji... Szczerze pragniemy, aby także po zakończeniu tej peregrynacji Chrystus Miłosierny mógł znajdować się w nas samych, w naszych rodzinach, parafiach, w całej diecezji...

- Niech spotkanie z Jezusem Miłosiernym zaowocuje duchem przebaczenia i życzliwości w naszych rodzinach, wobec najbliższych - prosili parafianie w Korbielowie, polecając Miłosiernemu zwłaszcza tych braci i siostry, którzy zeszli z Bożych dróg...

Dziękując bp. Rakoczemu za obecność i wspólna modlitwę o. Krzysztof Ruszel przypominał o zapisanej w kronice parafii jego wizycie na poświęceniu domu zakonnego i domu rekolekcyjnego dominikanów w Korbielowie.

- Teraz również obchodzimy niezwykle ważną uroczystość i również ksiądz Biskup jest z nami. Chcę za to serdecznie podziękować - mówił o. Ruszel, dziękując też licznie zaangażowanym parafianom i parafiankom, zwłaszcza przybyłym w strojach regionalnych, a także strażakom.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11