Kandydatka PiS na premiera o in vitro

Nie akceptujemy tej ustawy w kształcie, w jakim została przyjęta, choć nie ulega wątpliwości, że kwestię in vitro należy prawnie uregulować – powiedziała dziś dziennikarzom w Sejmie kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Skomentowała w ten sposób wczorajsze podpisanie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawy „o leczeniu niepłodności”.

Beata Szydło pytana o podpis prezydenta pod ustawą o in vitro przypomniała, że Prawo i Sprawiedliwość nie akceptuje tej ustawy w kształcie, w jakim została przyjęta. Jak jednak dodała, „nie ulega dla nas wątpliwości, że kwestia in vitro musi być prawnie uregulowana, bo tych regulacji nie było”. - Natomiast trzeba życie ludzkie chronić, tak jak jest zapisane w polskiej konstytucji, a ta ustawa życia nie chroni – stwierdziła.

Kandydatka PiS na urząd premiera została także zapytana o komentarz do przyjęcia dziś przez Sejm ustawy „o uzgodnieniu płci”. – Proszę mi pozwolić nie komentować takich projektów ustaw. Oczywiście została ona dziś przegłosowania, natomiast wciąż jeszcze procedowanie nad nią trwa – jest Senat, będzie podpis prezydenta. Zobaczymy, czy ta ustawa w ogóle zostanie przyjęta – powiedziała Beata Szydło.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław_Miłosz
  23.07.2015 18:25

  Nie chodzi o estetykę kształtu, lecz o zawartość. Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chce być wierne dewizie którą ma w nazwie, jedynym sprawiedliwym prawem może być tylko absolutny zakaz "technologii" in vitro i podobnych weterynaryjnych eksperymentów na Człowieku-Osobie. Absolutny zakaz traktowania człowieka, niezależnie od stadium jego rozwoju, jak produkt, odpad, śmiecia.

   

  Jeśli w kwesti życia i śmierci, istnienia - nieistnienia, potraktuje się Osobę jak śmiecia, to niby czemu nie traktować jak śmiecia we wszystkich innych, mniejszej wagi relacjach społecznych? Dajmy na to przez pracodawcę pracownika, przez sprzedawcę klienta, a przez urzędnika petenta?

   

  W tej sprawie kompromisów być nie może.

   

  202
 • c-a
  23.07.2015 20:46

  Pytanie zasadnicze - skąd takie ,, napięcie "
  odnośnie metody in vitro ? Przecież to dotyczy
  niewielkiego procentu tych , którzy z tej metody chcą skorzystać . Nie mówiąc o tym , że jest to metoda dla bogatych . Co z tego , że jest dofinansowanie . Dofinansowanie jest do samego zabiegu , a przecież jeszcze tę ciążę trzeba , przez dziewięć miesięcy donosić . A jest to ciąża wysokiego ryzyka , więc lepiej żeby prowadził lekarz z kliniki prywatnej , no i 1000 zł miesięcznie na badania i wizytę . Pytam więc , kogo z przeciętnie zarabiających Polaków stać na takie wydatki ? A zdrowie kobiety , która chce się tej metodzie poddać !
  Przecież za pierwszym razem , raczej to nie wypala , więc powtórka z rozrywki .Od nowa faszerowanie kobiety hormonami . Zamiast skupiać się na walce o tę wątpliwą metodę , czy nie lepiej skupić się na rzeczywistym leczeniu i modlitwie ? A ponadto wiek kobiety . Po co czekać pod czterdziestkę z ciążą ,żeby potem tupać nogami - chcę mieć dziecko już , natychmiast .

 • nie katolik
  27.07.2015 07:29
  ..najmocniej przepraszam??..ale jeśli przyszła pani premier ma tyle i w ten sposób do powiedzenia nt. ustawy o in vitro, to gratuluję jej elektoratowi! Naprawdę muszę żyć w jeba..m ciemnogrodzie???
 • nie katolik
  27.07.2015 08:02
  ..no tak -przecież to katolowy portal ...nie ma sensu liczyć, że moderator opublikuje post niezgodny z jedynie słusznym światopoglądem -szlag mnie trafia, ale to wam raczej trzeba współczuć.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7