Istnieje tu wielka wola jedności i solidarności

Niezależnie od kolejnych ataków terrorystycznych tzw. Państwa Islamskiego w Iraku, kard. Leonardo Sandri kontynuuje swoją wizytę w tym kraju.

Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich odwiedził m.in. szyicki meczet Abu Hanifa w Bagdadzie, tamtejsze katedry katolickie – łacińską i chaldejską – oraz ośrodki pomocy Caritas. Spotkał się także z przedstawicielami irackich władz. Oto wrażenia, którymi kard. Sandri podzielił się z nami telefonicznie:

„Istnieje tu wielka wola jedności, solidarności, by przezwyciężyć te wszystkie przeszkody. Chrześcijanie, a w szczególności katolicy, są skłonni do współpracy w budowaniu przyszłości Iraku pełnej pokoju, demokracji, sprawiedliwości i solidarności. Naprawdę mogłem to docenić w tych dniach, mimo wciąż nadchodzących zewsząd strasznych wieści, jak ta o [wymordowanych] jazydach czy o zamachach bombowych w stolicy, także w pobliżu nuncjatury, gdzie mieszkaliśmy. Irak jest bardzo aktywny także na polu dialogu międzyreligijnego. Miałem okazję spotkać muzułmanów, tak szyitów, jak sunnitów, i u wszystkich widzę tę wolę dalszego prowadzenia dialogu, także w odniesieniu do innych religii. Jest to naprawdę wyraźne i trzeba dalej nad tym pracować” – powiedział prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11