Świadectwo Ewangelii i braterska współpraca

Do autentycznego i odważnego głoszenia Chrystusa na wzór pierwszych ewangelizatorów wezwał Papież Kościół w Gabonie.

Obchodzi on właśnie 170. rocznicę ewangelizacji. Ojciec Święty przyjął na audiencji episkopat tego afrykańskiego kraju, który przybył z wizytą ad limina Apostolorum.

W swym przesłaniu Papież położył nacisk na konieczność budowania prawdziwej jedności i braterskiej współpracy w Kościele Gabonu. Przypomniał, że jest on „rodziną Bożą”, i co za tym idzie, nie może ulegać jakimkolwiek wpływom plemiennym czy etnicznym, które stoją w sprzeczności do Ewangelii. Franciszek przypomniał o wielkim zaangażowaniu świeckich w działalność duszpasterską, zachęcając do lepszej formacji nie tylko lokalnego duchowieństwa, ale i laikatu. Przestrzegł przed iluzją pogoni jedynie za dobrami tego świata oraz wskazał na konieczność ochrony życia i większej troski o rodzinę. Podkreślił, że w tych kwestiach trzeba odważnie zabierać głos. Przypomniał zarazem, że ewangelizacja oznacza wychodzenie na nowe peryferie, których także w społeczeństwie Gabonu nie brakuje. Z uznaniem wyraził się o zaangażowaniu Kościoła w budowanie dobra wspólnego i tworzenia społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, czego wyrazem, jak podkreślił, był m.in. narodowy dzień modlitwy w intencji ojczyzny. W tym kontekście Papież Franciszek wspomniał też o znaczeniu powstania w stołecznym Libreville centrum dialogu międzyreligijnego i studiów nad katolicką nauką społeczną.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9