Darmowa aplikacja "Tweetując z Bogiem"

Darmowa aplikacja „Tweetując z Bogiem” oraz książka pod tym samym tytułem to nowa pomoc formacyjna do przygotowań duchowych przed Światowymi Dni Młodzieży Kraków 2016. Może się okazać szczególnie przydatna dla osób stawiających pytania o wiarę jak również dla niewierzących.

Aplikacja na urządzenia przenośne udostępnia teksty Mszy świętej, katolickie modlitwy w różnych językach obcych oraz 200 pytań i krótkich odpowiedzi zwanych „tweetami” na tematy dotyczące wiary. Pierwotnie były to bowiem pytania zadawane księdzu przez młodych ludzi m.in. za pośrednictwem Twittera.

Projekt „Tweetując z Bogiem” obejmuje wszystkie główne zagadnienia wiary katolickiej. Porusza m.in. takie tematy jak np. Bóg i stworzenie, Kościół, modlitwa i liturgia, życie chrześcijanina. Wyjaśnia też „Dlaczego modlitwa bywa tak trudna, a nawet nudna?” oraz "Czy każdy może przystąpić do Komunii świętej?”. Treści te mogą być punktem wyjścia do refleksji lub dyskusji w grupach.

W dziale „Zrozum Mszę św. i uczestnicz w niej w dowolnym miejscu” posiadacze smartfonów znajdą teksty modlitwy i odpowiedzi wiernych w czasie Mszy świętej odprawianej w różnych językach. „Odtąd zawsze i wszędzie, nawet nie znając miejscowego języka, będziesz mógł w należyty sposób uczestniczyć we Mszy św.” – przekonują twórcy aplikacji.

Może się również ona przydać jako „skarbiec katolickich modlitw”. Pomysłodawcy aplikacji zachęcają szczególnie młodych: „Możesz się modlić kiedy i gdzie chcesz, nawet jeśli jeszcze nie wiesz, jak to zrobić”, aplikacja ma pomóc im w znalezieniu odpowiedniej formy modlitwy lub ułatwić np. odmówienie różańca wraz z innymi w języku obcym.

Autorem książki i projektu „Tweetując z Bogiem” jest 41-letni kapłan diecezji Rotterdam w Holandii ks. dr Michel Remery. Przez wiele lat był wikariuszem w kilku parafiach w Lejdzie, gdzie pracował głównie z młodzieżą i studentami. Odbył z nimi pielgrzymki do Surinamu, Włoch, Ziemi Świętej, Polski, Turcji, a także kilkakrotnie na Światowe Dni Młodzieży.

Przez kilka lat był członkiem komisji doradczej ds. nowych mediów i młodzieży przy watykańskim biurze ds. Internetu. Obecnie jest wicesekretarzem generalnym Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Pełni w niej m.in. funkcję sekretarza Komisji ds. Komunikacji Społecznej.

W Polsce książka pt. „Tweetując z Bogiem” ukazała się nakładem Edycji św. Pawła. Natomiast bezpłatną aplikację na urządzenia przenośne można pobrać ze strony: http:// www.tweetingwithgod.com/pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
  1 2 3 4 5 6 7