„Produkcja dobra” dla Rwandy i Konga

Fundacja Dobra Fabryka została założona przez Szymona Hołownię. Jej celem jest „produkcja dobra” w tych zakątkach świata, gdzie ludziom zło obiera nadzieję.

„Moi Kochani! Założyłem dziś drugą fundację. Nazywa się Fabryka Dobra. Będzie fabryką przenośną. Rozstawiać się z nią będziemy tam, gdzie ludzie wyrządzali (wyrządzają) ludziom zło. I zamiast gadać, lamentować, płakać i jęczeć, my po cichu, metodycznie i konkretnie będziemy właśnie tam produkować DOBRO!” - napisał 8 sierpnia na Facebooku Szymon Hołownia.

Dwa pierwsze przedsięwzięcia Fundacji to wsparcie znajdujących się w dramatycznej sytuacji finansowej hospicjum w Rwandzie oraz szpitala w północnym Kongo, prowadzonych przez polskie Siostry od Aniołów. Każde z wybranych miejsc Szymon Hołownia regularnie odwiedza, by na bieżąco weryfikować potrzeby i udzielać pomocy w sposób optymalny.

Obu placówkom grozi zamknięcie ze względu na brak funduszy. „Dzienna racja (dwie porcje) dziennej diety dla umęczonej nowotworami Adeline z hospicjum to 24 złote. Worek krwi do transfuzji niezbędny Furaha, dziewczynce z ciężką malarią, to 45 złotych. Poród (w tym cztery wizyty prenatalne) to 75 złotych. Konsultacja lekarska - 1,5 złotego” - wylicza Hołownia, apelując o wpłaty na konto fundacji.

Fundacja opiera się na finansowaniu społecznościowym (crowdfundingu). Prosi o małe sumy (5, 10, 15 złotych), przesyłane w ramach zlecenia stałego. Organizować też będzie zbiórki celowe - na zakup krwi do transfuzji, leków, żywności, opłaty za prąd, media, pracę ludzi etc.

„Po siedemnastu latach w zawodzie dziennikarza jestem tak zmęczony czczym biciem piany, że uwierzcie mi, że dziś mam ochotę poryczeć się ze szczęścia - znów, już po raz drugi, mogę zaprosić wspaniałych ludzi do wspólnej ROBOTY” - pisze Hołownia.

Fundacja Dobra Fabryka to już druga, po Fundacji Kasisi, instytucja założona przez Szymona Hołownię. „Zawsze powtarzałem, że to, co stanowi o absolutnej wyjątkowości Kasisi, to miłość. A miłość już tak ma, że zawsze się dzieli. A jak się dzieli, to się mnoży” - pisze na Facebooku Hołownia.

Szczegóły na temat dotyczącymi Fundacji można znaleźć na facebookowym profilu: https:// www.facebook.com/dobrafabryka?fref=ts.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| POMOC

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8