Spróbował zaprosić papieża. A ten...

W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zaprezentowano papieską podróż do Korei. Ks. Federico Lombardi SJ ujawnił m.in. genezę papieskiej podróży do Azji.

Jedną z głównych okoliczności tej wizyty będzie azjatyckie spotkanie młodzieży. Jak zaznaczył watykański rzecznik, chodzi o wydarzenie raczej kameralne, które zgromadzi 2 tys. młodych z niemal całego kontynentu. Oprócz tego 4 tys. osób bierze udział w krajowych dniach młodzieży. Nie jest to zatem wydarzenie porównywalne pod względem liczb z którymkolwiek ze Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Federico Lombardi SJ ujawnił też genezę papieskiej podróży do Korei: „Kiedy Papież był w Rio de Janeiro z okazji Światowego Dnia Młodzieży, bp Lazarus You Heung-sik z Daejon, który organizował azjatycki dzień młodzieży, zebrał się w sobie i stwierdził: «Spróbuję zaprosić Papieża. Zobaczymy, co się stanie...». A wtedy Papież, który już miał w pamięci Azję jako jeden z priorytetów, uznał to za dobrą okazję, by powiedzieć «tak». Zastanowił się i odpowiedział: «Dobrze, przyjadę!». A zatem mamy tu uznanie przez Papieża dla dni młodzieży, nawet jeśli chodzi o wydarzenie azjatyckie, organizowane już po raz szósty. Pozostałe odbyły się w innych krajach kontynentu. A początki tych azjatyckich dni sięgają Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie. Biorący w nich udział młodzi Azjaci byli bardzo zadowoleni i stwierdzili: «Czemu nie zrobić czegoś takiego u nas w Azji?». Na to warto zwrócić uwagę, by zrozumieć, czym jest Azjatycki Dzień Młodzieży”. 

Drugim ważnym wydarzeniem papieskiej pielgrzymki będzie beatyfikacja 124 męczenników. Jak zaznaczył ks. Lombardi, chodzi o pierwsze pokolenie chrześcijan Korei, które wyrosło z ewangelizacji prowadzonej przez świeckich. Byli to Koreańczycy, którzy przyjęli Chrystusa w Chinach dzięki zapoznaniu się z misyjnym dziełem o. Matteo Ricciego i innych jezuitów. Przyniesienie Ewangelii do Korei spotkało się nie tylko z przyjęciem, ale także z okrutnym prześladowaniem. Stąd wielu katolików w tym kraju oddało życie za wiarę, a wśród nich także owych 124 męczenników, których Franciszek wyniesie do chwały ołtarzy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8