Watykan: komunikat po spotkaniu Rady Ekonomicznej

Po wczorajszym inauguracyjnym spotkaniu Rady Ekonomicznej, które pod przewodnictwem kard. Reinharda Marxa odbyło się w Watykanie w Sali Bolońskiej Pałacu Apostolskiego, ogłoszono oficjalny komunikat końcowy.

Przypomina się w nim, że z gremium tym spotkał się wczoraj Papież Franciszek, który zwrócił uwagę, że zarówno duchowni, jak i świeccy członkowie uczestniczą w jego pracach na tych samych prawach.

W komunikacie podkreślono, że wczorajsze spotkanie przebiegło w pozytywnej i konstruktywnej atmosferze. Skoncentrowane było przede wszystkim na projekcie statutu Rady. Temat ten będzie jeszcze kontynuowany podczas następnego spotkania, tak by gotową propozycję przedstawić Ojcu Świętemu do zatwierdzenia. Rada zapoznała się również z pracami komisji COSEA, zajmującej się reorganizacją struktur ekonomiczno-administracyjnych Stolicy Apostolskiej. Wymianę informacji ułatwia na pewno fakt, że zarówno przewodniczący COSEA, jak i dwóch jej członków zostało powołanych równocześnie w skład Rady Ekonomicznej. Następne jej spotkanie odbędzie się 5 lipca. Kolejne dwa planowane są jeszcze w tym roku: we wrześniu i w grudniu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11