W Madrycie trwa I Kongres Ewangelizacji poprzez Internet. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki platformie katolickich twitterów. Kongres spotkał się z dużym zainteresowaniem użytkowników najnowszych technologii.
Wśród uczestników kongresu są m.in. specjalista od cyberteologii Antonio Spadaro SJ i twórca papieskiego twittera Gustavo Entrala. Obrady otworzył abp Claudio Maria Celli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, który pozdrowił uczestników kongresu i zachęcił do szukania nowych sposobów głoszenia Ewangelii w Internecie. Ks. Spadaro mówił o „Ewangelizowaniu w okresie sieci internetowej”, natomiast Gustavo Entrala o „Kościele i ewangelizacji na kontynencie cyfrowym”.
Uczestnicy mogą wziąć udział w praktycznych warsztatach związanych z Internetem, m. in. jak utworzyć blog lub podcast ewangelizacyjny, na czym polega fotografia ewangelizacyjna czy jakiego używać języka, aby komunikwać treści ewangeliczne w sposób atrakcyjny i współczesny. Kongres został zorganizowany przez platformę iMisión, ktrą stara się utworzyć sieć internetową poświęconą ewangelizacji.
Więcej informacji na temat tego kongresu można zobaczyć na stronie www.congreso.imision.org.
Watykan uznał cud potrzebny do kanonizacji Pier Giorgio Frassatiego.
Pielgrzymi będą mogli zbierać pieczątki do specjalnego paszportu w wydaniu papierowym oraz cyfrowym.
„Nie chcę powiedzieć, że przywykliśmy do katastrof, ale wiara nas nie opuszcza”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Papież postanowił rozszerzyć na Kościół powszechny kult 16 karmelitanek bosych z Compiègne.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).