Fitness duchowy na kanonizację

Internauci trenują: przygotowują się duchowo do wielkiego święta. Dołącz, by wykonać wyjątkowe zadania…

Do kanonizacji Jana Pawła II zostało tylko 26 dni, a czekaliśmy na to wydarzenie całe 9 lat. Warto wykorzystać ostatnie chwile, by przypomnieć sobie nauczanie i postać wielkiego Polaka. Większość Polaków, dla których papież z Polski był postacią wyjątkową, zapewne będzie śledzić ceremonię kanonizacyjną w telewizji. Wielu z nas również - wybiera się do Watykanu, by 27 kwietnia uczestniczyć w uroczystościach. Warto jednak dobrze przygotować się do tego wydarzenia. I nie wolno zasłaniać się brakiem czasu czy pamięci. Tym bardziej, że w sukurs zapracowanym - przychodzi współczesna technika: Internet. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do wspólnego, wirtualnego a jednocześnie bardzo realnego, osobistego przygotowania na kanonizację Jana Pawła II. Stworzyło internetową akcję - przygotowania duchowego do kanonizacji.

Na portalu społecznościowym Facebook, na profilu „26 dni”, dwa razy dziennie będą zamieszczane różnorakie zadania czy też wyzwania. Każdy kto „zalajkuje” profil wydarzenia, będzie mógł te zadania wypełnić. Wyzwania będą związane z modlitwą i robieniem czegoś pozytywnego dla innych ludzi. Czasem będzie to zachęta do przeczytania mądrego tekstu, innym razem podzielenie się z kimś posiłkiem. A czasem - zachęta do tego, by odnowić dawne znajomości, nawiedzić kościół, pomóc rodzicom czy potrzebującym.

Wyzwania wymagają wysiłku społecznego, modlitewnego, duchowego. Pod koniec każdego dnia - internauci będą dzielili się na portalu - swoimi trudnościami i osiągnięciami w realizowaniu kolejnych zadań. Na stronie kanonizacjajp2.com będą natomiast zadania trudniejsze. To wersja przygotowania do kanonizacji o wiele bardziej wymagająca. Codziennie będą zamieszczane nowe treści: wiele dobrych materiałów przeczytania, obejrzenia i wysłuchania. Trzeba będzie przeczytać papieskie encykliki, zastanawiać się nad przemówieniami Jana Pawła II, nieco zagłębić w jego teologię.

Twórcy inicjatywy zachęcają, by jak najwięcej osób podjęło wyzwanie: bo chociaż przygotowanie duchowe to nie konkurs, jednak można wiele wygrać. A przegranych nie ma. Warto powalczyć o duchową przemianę przed kanonizacją wielkiego Polaka. Akcja trwa od 2 do 27 kwietnia.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  01.04.2014 20:53
  Nie ryzykuję wiecznością, więc unikam posoborowego Kościoła jak ognia piekielnego.
 • Andej
  02.04.2014 10:37
  Dlaczego ososby nie chcące posiadać knta na Facebook'u są dyskryminowane? Czy nie można zajać się nimi także za pośrednictwem zwykłej strony internetowej?
 • Marta
  02.04.2014 18:10
  Nie ma mowy o dyskryminacji:) Dla tych, którzy nie mają FB wszystkie zadania (a nawet więcej) są dostępne codziennie na stronie http://kanonizacjajp2.com/26-dni-z-jp2/

 • Marta
  02.04.2014 18:12
  O dyskryminacji nie ma mowy.
  Dla tych, którzy nie lubią FB te same zadania, a nawet więcej!, pojawiają się codziennie na stronie http://kanonizacjajp2.com/26-dni-z-jp2/

  Zajrzyjcie koniecznie!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11