Jutro proces Grodzka vs Terlikowski

Redaktor "Frondy" trafił przed sąd, bo w debacie o transseksualizmie posłużył się argumentami naukowymi. Teraz sąd musi rozstrzygnąć, czy było to zgodne z prawem. Czy już osiągnęliśmy Himalaje absurdu?

Osoba legitymująca się dokumentami na nazwisko Anna Grodzka wytoczyła redaktorowi naczelnemu "Frondy" proces za to, że ten używa w debacie publicznej argumentów z genetyki i przekonuje, że jeśli ktoś ma chromosomy XY to jest mężczyzną. Ewentualny wyrok skazujący Tomasza Terlikowskiego byłby jednocześnie sygnałem, że polski sąd podważa i przekreśla naukowy dorobek genetyki.

To już kolejna rozprawa w procesie Grodzka vs Terlikowski. Sąd rozpocznie posiedzenie o godz. 12:30. Proces jest tajny. Terlikowski w swoim tekście na "Frondzie" prosi o modlitwę.

«« | « | 1 | » | »»
 • Pecera
  04.02.2014 14:17
  #fff: tak, zdarza się tak.
  Za rozwój płci męskiej odpowiada gen TDF, który jest położony na chromosomie Y i bardzo blisko regionu PAR, w którym dochodzi do ewentualnego crossing-over (wymiany materiału genetycznego między chromosomami homologicznymi)między chromosomem X i Y.
  Więc może się zdarzyć, że ten gen zostanie przeniesiony na chromosom X, który trafi do "zwycięskiego" plemnika w wyniku czego otrzymamy potomka rozwijającego się w osobnika męskiego, a z zestawem chromosomów XX.
  I to jest jeden z wielu przykładów MUTACJI.
  Ale gdybyśmy zakładali, że skoro jest jeden na ileś setek tysięcy przypadków wyjątek to uznajemy go za podstawę do zmiany reguły, to ludzie powinni mieć ogony. Zdarza się mutacja w wyniku której osobnikowi wyrasta ogon? Zdarza się.
  A jednak dalej człowiek należy do ssaków, które ogona nie posiadają.
  Bo taka jest reguła.
  I błąd czynników odpowiedzialnych za chociażby transkrypcję nie powinien tego zmieniać.
  Bo to błąd.
 • gut
  04.02.2014 14:24
  Wszystkiego dobrego dla Pana. :)
 • tak
  05.02.2014 19:33
  my się tu kłócimy o gender,a przecież to co Pan/i Grodzka/i zrobił/a jest właśnie kulturowym wyborem płci niezależnie od cech biologicznych. On był bodajże SBkiem i z obawy przed możliwymi konsekwencjami zmienił sobie tożsamość. Nie rozumiem na jakiej podstawie przyznano mu przywileje kobiet. Czy Pan/i przeszedł/przeszła wcześniej na emeryturę? Na jakiej podstawie? Czy uznano jemu/jej ciągłość pracy? Zatem czy Pan i Pani Grodzka to jest ta sama osoba, czy inna? Jeżeli np: Pani Grodzka popełni przestępstwo i zostanie skazana i zmieni znowu płeć tym razem na Pana Grodzkiego to Pan Grodzki będzie odpowiadał za Panią Grodzką czy nie? Ile razy można sobie zmieniać płeć? Czy ta zmiana musi być oficjalnie potwierdzona np: nowy dowód osobisty?
 • Ikar
  05.02.2014 20:24
  W Belgii był przypadek dziewczyny, która "czuła się" mężczyzną, więc zmieniła płeć. Niestety po zabiegu okazało się, iż to nie to i poddała się eutanazji. W "Angorze" bardzo niekatolickim czasopiśmie był wywiad z jej matką, która powiedziała, że nie żałuje tego, iż faworyzowała synów. Na faliLi zachwytu transseksualizmem nikt nie zdiagnozował dziewczyny porządnie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8