Generał franciszkanów odwiedza Jerozolimę

Z trzydniową wizytą przybył 24 października do Ziemi Świętej przełożony generalny Zakonu Braci Mniejszych, o. Michael Perry OFM. Pierwszy oficjalny punkt programu jego wizyty to spotkanie z wybranym w lipcu nowym zarządem Kustodii Ziemi Świętej.

Spotkanie to będzie okazją do zapoznania się generała z aktualną sytuacją Braci Mniejszych posługujących w ogarniętej konfliktem zbrojnym Syrii. O. Perry żywo interesuje się sytuacją braci, którzy mimo trwającego od kilku lat konfliktu wiernie trwają na powierzonych im placówkach i są cichymi głosicielami nadziei i pokoju. Podczas swej ostatniej wizyty w Ziemi Świętej w lipcu miał on już okazję osobiście poznać niektórych braci pracujących na terenach ogarniętych wojną. Wysłuchał wówczas ich relacji i zapewnił, że cały zakon o nich pamięta i nieustannie modli się za nich oraz za powierzonych ich opiece chrześcijan. 

Program wizyty przewiduje także spotkania z franciszkanami posługującymi w Jerozolimie i Nazarecie. Ważnym puntem będzie spotkanie ze studentami i wykładowcami Międzynarodowego Franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego oraz Franciszkańskiej Szkoły Biblijnej w Jerozolimie. W programie wizyty nie zabraknie też spotkania z klaryskami z Jerozolimy i Nazaretu, a także z abp. Giuseppe Lazzarotto, nuncjuszem apostolskim w Izraelu, i z łacińskim patriarchą Jerozolimy Fouadem Twalem. Wizyta o. Perry’ego zakończy się w sobotę 26 października uroczystą Mszą sprawowaną w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego. Przy pustym grobie Jezusa franciszkański generał będzie prosił o pokój dla całego świata, a szczególnie dla Ziemi Świętej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10