Lubię namiot!

Poniedziałkowym gościem FSMu był biskup Grzegorz Ryś z Krakowa, który na Kalwarii przewodniczył Eucharystii a po południu spotkał się z młodzieżą.

Tematem konferencji, jaką wygłosił była zachęta „porozmawiajmy o wierze…” Istotnie, młodzież miała do biskupa wiele pytań, m.in.: o katechezę w szkole, proces ewangelizacji i historię jego powołania. Temat wiary, zaufania w dzisiejszych czasach a także jej realność w życiu codziennym – to wątki, jakie poruszył gość FSM.

W poniedziałek odbyła się pierwsza praca w grupach. Jest to czas, kiedy uczestnicy spotykają się w mniejszych grupach, by tam dyskutować o swojej wierze i wymieniać poglądy na tematy z nią związane. Takie spotkania prowadzone są przez przygotowanych do takiej posługi animatorów, którzy przed FSM w czasie kilku dni przygotowują się do tego zadania – Taki czas jest bardzo ważny, bo mogę się dowiedzieć, co inni myślą o różnych tematach – mówi nam jeden z uczestników – co więcej, w takim czasie możemy też porozmawiać o tym, co usłyszeliśmy. Nie zostawiamy wszystkiego dla siebie, ale możemy się tym dzielić – dodaje.

Wieczorem na scenie FSM pojawiła się poetycka formacja „Dusza we mgle” a po niej muzyczne impresje w aranżacji Marka Stryszowskiego do Drogi krzyżowej, której teksty rozważań czytał aktor Jan Nowicki. Poniedziałkowy „Tabor – otwarcie serca” zmieni się we wtorkowy „Tabor – w drodze na szczyt”.

Wtorek ma być obrazem wędrówki wraz z Bogiem. W programie przewidziano nabożeństwo obecności przygotowane przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie z Krakowa. Kaznodzieją tego dnia będzie o. Pacyfk Iwaszko. 

W ciągu dnia na scenie pojawi się grupa Teatr A, następnie wystąpi najsłynniejszy polski mim – Ireneusz Krosny.

Przez cały tydzień w Spotkaniu uczestniczą zaprzyjaźnieni z FSM Tomasz Terlikowski z rodziną i Marek Nowicki z żoną. Pierwszy konferencje o wierze w praktyce rodzinnej wygłosił w poniedziałek, a drugi spotka się z młodymi na prapremierze filmu „Murzasichle” w środę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6