Jesteście Panu Bogu potrzebni!

Ponad tysiąc osób z całej Polski, a także Litwy, uczestniczy w Spotkaniu Młodych w Wołczynie, które potrwa do soboty, 20 lipca. Spotkanie, którego organizatorami są bracia mniejsi kapucyni, odbywa się już po raz dwudziesty. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: "Włącz wiarę”.

Uczestników spotkania odwiedził dzisiaj biskup kaliski Edward Janiak, który odprawił Mszę św. W homilii wskazał, że człowiek młody jest człowiekiem szukającym Boga we wszystkich okolicznościach życiowych. – Pamiętajmy, że chrześcijanami się stajemy. Żyjemy w czasach, gdzie jest większe prześladowanie Kościoła jak u początku jego założenia. Ludzie za wiarę oddają życie. Za przyznanie się do krzyża Chrystusowego, za posiadanie tekstów Pisma Świętego ludzie giną. My cieszymy się wolnością i za tę wolność pragniemy Panu Bogu podziękować – mówił celebrans.

Oparł swoje rozważanie na encyklice „Światło wiary”. - Droga człowieka pobożnego wiedzie przez wyznanie wiary w Boga, który się o niego troszczy, którego można znaleźć, ale potrzebna jest dobra wola człowieka. Boga można też całkiem świadomie odrzucić. Bardzo ważne jest, by u podstaw naszych czynności była modlitwa – powiedział ordynariusz diecezji kaliskiej.

Zachęcał młodych do dawania świadectwa. - Młodzież nie posłucha księdza, rodziców, ale świadectwo kolegi i koleżanki bardzo dużo znaczy – stwierdził bp Janiak.

Zaznaczył, że w życiu każdego człowieka ogromną rolę odgrywa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. – Zauważmy, że Matka Teresa z Kalkuty szła do marginesu społecznego. Wszyscy ją za to podziwiali, cały świat ją znał, ale rzadko dziennikarze pisali, że zanim poszła do chorych na trąd godzinami klęczała przed Najświętszym Sakramentem, bo stamtąd brała siły. To była jej moc – wskazywał hierarcha.

Podkreślił też, że nie wolno wybiórczo podchodzić do przykazań Bożych i sakramentów świętych. - Kto odrzuca jedno z przykazań, albo jeden z sakramentów wypada z Kościoła – zauważył biskup kaliski.

Prosił młodych, aby umacniali wiarę i byli odważnymi świadkami Chrystusa. – Kiedy masz wątpliwość, jak zachować się wobec tego, który Cię skrzywdził, pomyśl sobie jak zachowałby się Pan Jezus. Wtedy nasza ludzka argumentacja zupełnie nie znajduje uzasadnienia. Kto ciebie kamieniem, Ty go chlebem. Taka jest ewangelia, takie jest chrześcijaństwo – podkreślił bp Janiak.

Po Mszy św. młodzież wręczyła ks. biskupowi legitymację, notatnik uczestnika z fragmentami ewangelii, koszulkę i lampę przyjmując go w ten sposób do wspólnoty młodych.

Każdego dnia odbywają się Msze św., modlitwy i konferencje, które prowadzą zaproszeni goście, m.in. pedagog i psycholog Maria Dekert, autor publikacji o tematyce rodzinnej Jacek Pulikowski, biblista ks. Wojciech Węgrzyniak, muzycy Andrzej Sowa i Darek Malejonek.

Spotkaniu towarzyszą koncerty. Wystąpiły już grupy: 40i30na70 (40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach) i Strona B. Na czwartek wieczorem zaplanowano koncert zespołów: Maleo Reggae Rockers i KapEL’a. Spotkanie zakończy się w sobotę, 20 lipca, Eucharystią.

Młodzi uczestnicy podkreślają, że spotkania zbliżają ich do Boga.

Paulina ze Stalowej Woli po raz drugi uczestniczy w Spotkaniu Młodych w Wołczynie, a namówiła ją koleżanka z klasy Ada. – W tym biegu w ciągu całego roku można się trochę zgubić i zapomnieć o Bogu. Często nie ma na Niego czasu, a tutaj jest taki moment, żeby posłuchać i przypomnieć sobie o tym wszystkim, co jest najważniejsze w życiu człowieka – mówi uczestniczka.

Drugi raz do Wołczyna przyjechała także Ewa. - Przyjechałam do Wołczyna po to, żeby spotkać się z Chrystusem, który jest tutaj obecny bardziej namacalnie, bo w tych wszystkich ludziach, uwielbieniach, nabożeństwach. Poza tym atmosfera jest bardzo miła i jest wesoło – powiedziała uczestniczka z Wrocławia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11