Grzegorz Dobija był jak desperat: – Nie miałem „zaliczonej” Drogi Krzyżowej ani Gorzkich Żali do bierzmowania. Nie miałem wyjścia – musiałem pojechać, żeby to jakoś ratować. Ale to, co mnie tam spotkało... Rewolucja.
Poznaj DSNE
W każdą środę o 20.00 DSNE zaprasza do kościoła św. Pawła na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł na spotkania modlitewne (o 19.20 – Msza św.), a w drugie niedziele miesiąca o 14.00 (najbliższa 14 kwietnia) – także tutaj – na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Więcej o DSNE na: www.sne.bielsko.pl.
Świadomość obecności Jezusa
Ks. Krzysztof Walczak, posługiwał w czasie kursu dla młodzieży DSNE
– W Lipniku mówiliśmy o Bożej miłości, o grzechu, o tym, że Bóg kocha każdego takim, jakim jest, nie pogardza nikim, przyjmuje nas z miłością, mimo naszych słabości i upadków. Ktoś z ekipy prowadzących poprosił mnie, żebym naprawdę zwrócił uwagę na sakrament spowiedzi, żeby właściwie go przeżyli. Jestem mocno zbudowany tymi spowiedziami – spowiadali się twarzą w twarz, chcieli takiego bezpośredniego kontaktu. Rozmawialiśmy o tym, co dla nich ważne, ze świadomością obecności Jezusa w naszej rozmowie. To był także czas, w którym duża rolę grały emocje. Nie było nas tam wielu – nieco ponad 20 osób. Byliśmy cały czas razem, była okazja do integracji, do rozmów także w wolnym czasie. Oni czuli i wiedzieli, że cała ekipa jest dla nich.
Kościół nie musi być smutny
ks. dr Przemysław Sawa, dyrektor Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji
– Przeprowadzony przez naszą wspólnotę kurs dla młodzieży w Lipniku, a także tegoroczne posługi wielkopostne w czasie rekolekcji parafialnych w Kątach (diecezja rzeszowska), Wieczni Kościelnej (diecezja płocka), Będzinie (diecezja sosnowiecka), Łodygowicach Górnych oraz młodzieżowych w Wadowicach i w Strumieniu utwierdzają nas w przekonaniu, jak wielkie jest pragnienie żywego Kościoła, doświadczenie obecności i mocy Zmartwychwstałego Jezusa w codziennym życiu zarówno ludzi młodych, jak i dorosłych. Od uczestników rekolekcji do dziś dostajemy wiele świadectw. Piszą, iż nie mieli pojęcia, że wiarę można przeżywać w taki sposób; że Kościół nie musi być smutny i ospały, że może być autentycznie żywy, a wiara realną siłą w codzienności. To nas utwierdza w posłudze oraz gotowości do podjęcia posługi w kolejnych parafiach. Kalendarz jest otwarty.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.