Pływali dla papieża

17 tys. 379 długości basenu przepłynęli w nocy z wtorku na środę uczestnicy II Otwartego Memoriału Pływackiego Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu. Memoriał poświęcony bł. Janowi Pawłowi II.

Sztafeta odbyła się na krytej pływalni w Kędzierzynie-Koźlu. Rozpoczęła się dokładnie w ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II, czyli 2 kwietnia o godz. 21.37, a zakończyła w środę o godz. ósmej.

W imprezie wzięło udział 320 uczestników, z których najmłodszy miał sześć lat i przepłynął kilka 25-metrowych długości basenu w asyście taty. "Byli też i tacy, którzy przepłynęli ponad dwieście długości. Mimo to nie udało się poprawić ubiegłorocznego wyniku, który wyniósł ponad 18 tysięcy długości basenu" - powiedziała jedna z organizatorek Ewa Hałambiec.

Zastrzegła jednak, że poprawa wyniku z ubiegłego roku nie była celem sztafety. Zadanie uczestników tegorocznego pływania ku czci Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu polegało na pokonaniu 9 tys. 665 długości basenów - tylu, ile dni trwał pontyfikat papieża Polaka. "Liczbę tę przekroczyliśmy jeszcze przed godziną drugą nad ranem w nocy z wtorku na środę" - powiedziała PAP Hałambiec.

W II Otwartym Memoriale Pływackim Olimpiad Specjalnych mógł wziąć udział każdy, kto czuł się na siłach, by przepłynąć 25 metrów. Dlatego wśród uczestników nocnego pływania były również dzieci pod opieką rodziców i osoby niepełnosprawne. "Jako pierwsze pływały osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Było ich osiemnaście" - powiedziała Hałambiec.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat udziału w memoriale podpisany przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję, który objął wydarzenie patronatem.

"Zabawa była naprawdę dobra, bardzo wielu uczestników naszej sztafety poprawiało deklarowane wcześniej życiowe rekordy" - powiedziała organizatorka.

Przed rokiem w pierwszym memoriale w Kędzierzynie-Koźlu wzięło odział prawie 500 osób; udało im się przepłynąć w sumie ponad 18 tys. długości basenu. Tegoroczny memoriał w Kędzierzynie-Koźlu poświęcony był również zmarłemu kilka miesięcy temu trenerowi kędzierzyńskich pływaków Zbigniewowi Liskowiczowi.

Patronat nad imprezą objęli m.in. biskup opolski Andrzej Czaja i prezydent Kędzierzyna-Koźla Tomasz Wantuła. Organizatorami imprezy są m.in.: Olimpiady Specjalne Polska-Opolskie, Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu, Zespół Szkół Miejskich nr 1 Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu, Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu i Opolski Okręgowy Związek Pływacki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9