Delegacja Episkopatu pielgrzymuje po Ziemi Świętej

Mszą świętą sprawowaną w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie polscy biskupi zainaugurowali 7 marca pielgrzymkę Episkopatu do Ziemi Świętej z okazji Roku Wiary. Biskupi odwiedzają miejsca związane z życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Dziś modlili się m.in. w bazylice Bożego Grobu.

W pielgrzymce bierze udział 10 biskupów, w tym zastępca przewodniczącego Episkopatu abp Stanisław Gądecki i sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak oraz czterech biskupów diecezjalnych i czterech biskupów pomocniczych. Całość pielgrzymki w Ziemi Świętej i wizyty w Izraelu – jak informuje Biuro Prasowe KEP - przygotował abp Stanisław Budzik.

- Byłem już wiele razy w Ziemi Świętej, ale to jest szczególna wyprawa. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek wcześniej była oficjalna delegacja Episkopatu Polski z pielgrzymką do Ziemi Świętej, dlatego bardzo wiele sobie po tej pielgrzymce obiecuję – mówił metropolita lubelski przed wyjazdem.

- Korzenie naszej wiary są w Jerozolimie, w Ziemi Świętej. O ziemi, po której chodził Chrystus mówimy, że to jest „piąta Ewangelia”, więc żeby dobrze zrozumieć naszą wiarę, trzeba jechać do Ziemi Świętej – podkreśla abp Budzik.

Jak zaznacza bp Wojciech Polak, pielgrzymka biskupów ma trzy główne motywy. "W Roku Wiary chcemy u źródeł pogłębić naszą wiarę. Chcielibyśmy także okazać solidarność ze wszystkimi chrześcijanami zamieszkującymi Ziemię Świętą. I wreszcie, zależy nam na kontynuowaniu dobrego, znanego z polskich realiów, dialogu chrześcijańsko-żydowskiego oraz kontaktów ze stroną izraelską" – powiedział KAI sekretarz generalny Episkopatu.

Jutro polscy biskupi odprawią wspólną Drogę Krzyżową z franciszkanami z Kustodii Ziemi Świętej, a następnie odwiedzą jerozolimskie Centrum Informacji Chrześcijańskiej.

W następnych dniach delegacja Episkopatu Polski złoży też wizytę w instytucje Yad Vashem, biskupi spotkają się z naczelnymi rabinami Izraela oraz prezydentem tego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5