Papieski sekretarz nagrodzony

W Watykanie odznaczono najbliższego współpracownika Benedykta XVI

Wrogie nurty, które uderzają w Papieża, nie oszczędzają też jego sekretarza. Cierpienie jest jednak częścią drogi Krzyża, którą sami wybraliśmy – powiedział ks. Georg Gänswein.
Wczoraj w Watykanie wyróżniono go nagrodą „Świadkowie Świętości”. Przyznaje ją stowarzyszenie Tu es Petrus, którego komitet honorowy stanowią trzej kardynałowie: Kurt Koch, José Saraiva Martins i Salvatore De Giorgi. Ten ostatni wchodził w skład komisji kardynalskiej, której Papież powierzył dochodzenie w sprawie wycieku zastrzeżonych dokumentów. Kard. De Giorgi wygłosił też laudację z okazji uhonorowania papieskiego sekretarza. Dziękując za przyznanie nagrody, ks. Gänswein wytłumaczył się ze swojej skromnej obecności w życiu publicznym. „Jest ona zamierzona – zaznaczył. – Przy Papieżu mam być jak szyba; im mniej jest mnie widać, tym lepiej” – powiedział sekretarz osobisty Ojca Świętego. 

 
 

«« | « | 1 | » | »»
 • Piotr Ciompa
  01.12.2012 22:08
  Hierarchiczne organizacje przestają widzieć swoją śmieszność. W tym przypadku jedni prałaci nagradzają drugich, a potem drudzy nagrodzą pierwszych. W strukturze gdzie polecenie i posłuszeństwo jak w wojsku, policji, straży pożarnej itp. jest cnotą takie nagrody, nawet jeśli zasłużone nie mają odrobiny wiarygodności. Przy takich standardach nic nie stoi na przeszkodzie, by jakaś dykasteria (a czemu nie wszystkie?) nie nagrodziła Ojca Świętego. A media katolickie bedą się zachwycały laudacją.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10