Kapituła generalna sióstr szkolnych

Siostry Szkolne de Notre Dame wybierają nowy międzynarodowy zarząd i ustalają kierunek dla przyszłości.

Sześćdziesiąt pięć Sióstr Szkolnych de Notre Dame z 34 krajów zebrało się na 23 Kapitule Generalnej w dniach od 19 września do 24 października, by wybrać nowy zarząd generalny i rozwinąć kierunek, określający misję Zgromadzenia na najbliższe pięć lat.

Temat Kapituły brzmiał: "Wezwane i posłane, by dawać świadectwo jedności w podzielonym świecie". Siostry Szkolne de Notre Dame mają co pięć lat kapitułę generalną, w której uczestniczą przedstawicielki wybrane i przedstawicielki ex-officio z każdej administracyjnej jednostki, by omówić i w sposób modlitewny przemyśleć przyszły kierunek dla Zgromadzenia.

Siostra Mary Maher została ponownie wybrana na przełożoną generalną. Będzie pracować z zespołem pięciu sióstr radnych generalnych; są to: Siostra Maureen McGoey z Kanady, wikaria; Siostra Inês Camiram z Brazylii; Siostra Carol Jean Dust z USA; Siostra Vitória Marques z Brazylii; Siostra M. Dominica Michalke z Niemiec.

Nowo wybrana Rada Generalna rozpocznie swoją 5-letnią kadencję po swej instalacji w dniu 20 stycznia 2013 r. w Generalacie w Rzymie, Włochy.

Siostra Mary jest 11 następczynią założycielki Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, błogosławionej Matki Teresy od Jezusa Gerhardinger. Z wykształcenia jest dr. teologii i psychologii. Zanim została wybrana przełożoną generalną po raz pierwszy, w roku 2007, była  przełożoną prowincjalną nowo utworzonej prowincji Atlantic-Midwest, powstałej z poprzednich prowincji Wilton, Baltimore i Chicago.

Kierunek jest wynikiem konsultacji w całym Zgromadzeniu przed Kapitułą Generalną oraz intensywnego dialogu i modlitewnej refleksji w czasie Kapituły na temat: "Wezwane i posłane, by dawać świadectwo jedności w podzielonym świecie".

"Cieszę się niezmiernie wynikami tej Kapituły. Każda członkini Kapituły oddała się całkowicie mocy i obecności Ducha Świętego działającego w niej. Stałyśmy się naprawdę wspólnotą wiary, nadziei i miłości, i samo to jest już świadectwem jedności w podzielonym świecie" - powiedziała Siostra Mary Maher.

Siostry Szkolne de Notre Dame są międzynarodowym Zgromadzeniem liczącym ponad 3000 członkiń w 34 krajach. Swoją misję pogłębiania jedności z Bogiem i między wszystkimi ludźmi przeżywają w pracy apostolskiej, z akcentem położonym na wychowanie i nauczanie. Wychowują z wizją dalekosiężną, wierząc, że świat można zmienić przez przemianę człowieka. Obok czynnej pracy apostolskiej w dziedzinie wychowania - siostry kładą duży akcent na modlitwę i cierpienie sióstr chorych i starszych.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9