Miłosierdzie przemawia do serca

Na orędzie Bożego Miłosierdzia jako jedną z dróg nowej ewangelizacji wskazał dziś po południu w swoim wystąpieniu w auli synodalnej metropolita krakowski, kard. Stanisław Dziwisz.

Kard. Dziwisz zauważył, że jednym z zadań nowej ewangelizacji jest wyprowadzenie współczesnego człowieka z „wewnętrznej pustyni”. Nie wystarczą do tego ani nauka, ani kolejne dokumenty, ani też struktury kościelne. Natomiast do serca współczesnego człowieka przemawia szczególnie orędzie Bożego Miłosierdzia, którego szczególnym centrum jest Kościół krakowski.. Bóg posłużył się pokorną zakonnicą, św. Faustyną Kowalską a także roztropnym i świętym pasterzem, kardynałem Karolem Wojtyłą – Janem Pawłem II, aby prawda o Bogu „bogatym w miłosierdzie” rozbrzmiewała dobitniej we współczesnym wzburzonym świecie. Zdaniem metropolity krakowskiego współczesny człowiek ocalił w sobie wrażliwość na bezinteresowne miłosierdzie, Miłosierdzie Boże, które może dotknąć najgłębszych strun ludzkiego serca. Podkreślił, że kult Bożego Miłosierdzia stał się metodą kształtowania gorliwych i odpowiedzialnych chrześcijan. W tym sensie może to być jedna z dróg nowej ewangelizacji, gdyż serce miłosiernego Boga przemawia do serca człowieka – stwierdził kard. Stanisław Dziwisz.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9