Najważniejsza jest spowiedź!

Najważniejszym sakramentem nowej ewangelizacji jest sakrament pokuty i pojednania - uważa kard. Timothy Dolan. Arcybiskup Nowego Jorku wystąpił podczas XIII Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów trwającego w Watykanie.

Przewodniczący episkopatu USA przypomniał słowa wielkiego amerykańskiego ewangelizatora sługę Bożego arcybiskupa Fultona J. Sheena, który kiedyś powiedział: "Pierwsze słowo Jezusa w Ewangelii było `przyjdź", ostatnie słowo Jezusa było 'idź".

"Nowa ewangelizacja przypomina nam o tym, że jej aktorzy najpierw sami muszą się ewangelizować. Dlatego uważam, że najważniejszym sakramentem nowej ewangelizacji jest spowiedź i dziękuję papieżowi Benedyktowi, że nam o tym przypomniał. Sakramenty inicjacji– chrzest, bierzmowanie, eucharystia – wypełniają aktora ewangelizacji, prowokują go, uzbrajają go. Sakrament spowiedzi ewangelizuje ewangelizatora, bowiem przynosi nam sakramentalny kontakt z Jezusem, który wzywa nas do nawrócenia serc i inspiruje nas do tego, aby odpowiedzieć na Jego zaproszenie do pokuty" - mówił arcybiskup Nowego Jorku.

Przypomniał, że II Sobór Watykański wezwał do odnowy sakramentu pokuty i niestety zamiast tego, w żałosny sposób w wielu miejscach sakrament ten zniknął. "Szukamy ożywieni: reform struktur, systemów, instytucji i innych ludzi. Tak, to jest dobre. Szukamy odpowiedzi na pytanie: `Co jest fałszywe na tym świecie?` Nie jest to polityka, gospodarka, sekularyzm, zanieczyszczenie środowiska, globalne ocieplenie … nie. Jak napisał Chesterton: „Odpowiedź na pytanie `Co jest fałszywe na tym świecie? składa się z dwóch słów: `Ja jestem.`“ - mówił kard. Dolan i zaznaczył: "Ja jestem! Te słowa prowadzą do nawrócenia serca i pokuty, chodzi o serce zapraszające Ewangelię. Tak dzieje się w sakramencie spowiedzi. On jest sakramentem ewangelizacji" - mówił arcybiskup Nowego Jorku.

«« | « | 1 | » | »»
 • osiołek
  11.10.2012 10:19

  a w spowiedzi co jest najważniejsze ???
  a nawet już po spowiedzi - czego się trzymać ??
  "Nie ten, co mi mówi Panie Panie...ale ten, co spełnia..."
   

 • Savonarola
  13.10.2012 18:37
  "Najważniejsza jest spowiedź" ???
  Ja mysle,ze najwazniejsza jest MILOSC.
  Milosc w stosunku do Boga i blizniego i wowczas spowiedz nie bedzie nam potrzebna. Brak milosci,to brak poszanowania przykazan,ktore ustanowil Stworca. Tam gdzie nie przestrzega sie przykazan,tam rodzi sie grzech i potrzeba spowiedzi,zatem NAJWAZNIEJSZA JEST M I L O S C!!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9