Twórca NaProTechnology®, alternatywnej dla in vitro metody pomocy niepłodnym małżeństwom, profesor Thomas W. Hilgers gości w Polsce.
Jego wizyta jest związana z odbywającym się w dniach 8-15 września w Łomiankach pod Warszawą (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW) szkoleniem, w którym uczestniczy ponad 100 specjalistów różnych dziedzin, w tym lekarze, położne, pielęgniarki i inni. Prof. Hilgers przeszkoli uczestników w zastosowaniu NaProTechnology® w praktyce klinicznej. Wiedza zdobyta podczas tego szkolenia stworzy szansę zaoferowania kompleksowego podejścia do tej metody rozrodu, która jest niezwykle skuteczna, bezpieczna i etyczna. „Polacy nie muszą bezkrytycznie przyjmować fałszywego scenariusza, który głosi, że jedynym wyjściem z sytuacji niepłodności jest zapłodnienie in vitro” – podkreśla amerykański ginekolog. „Badania naukowe oraz tysiące dzieci urodzonych na całym świecie dzięki NaProTechnology® świadczą o tym, że istnieje alternatywa dla sztucznego zapłodnienia”.
Profesor Hilgers zaznacza również, że w informacjach o zapłodnieniu in vitro pomija się to, że „praktyka zapłodnienia in vitro zastępuje naturalny akt miłości małżeńskiej aktem masturbacji mężczyzny oraz chirurgicznym pobraniem komórek jajowych od potencjalnej matki. Ludzkie życie – dziecko – jest sztucznie tworzone w szalce Petriego przez technika laboratoryjnego. Aby mogło urodzić się jedno dziecko z in vitro, pozostaje średnio ok. 5-15 żywych z potencjałem do rozwoju ludzkich embrionów, a to także potomstwo matki i ojca. Embriony – dzieci tych rodziców – są zamrażane, poddawane eksperymentom medycznym bądź niszczone. Zapłodnienie in vitro jest bezlitosnym procesem, ponieważ zakłada, że aby mogło urodzić się jedno życie, około 15 musi umrzeć”.
NaProTechnology® to nowa gałąź medycyny odnosząca się do zdrowia kobiety, rozwijana od 30 lat w Narodowym Centrum Zdrowia Kobiet w Instytucie Papieża Pawła VI w stanie Omaha, Nebraska (USA). Jej fundamentem są rzetelne badania naukowe i doświadczenie kliniczne. Celem NaProTechnology® jest zdiagnozowanie przyczyn niepłodności, a następnie przyczynowe leczenie. Dotychczasowe badania wyraźnie pokazują, że jest ona 1,5 – 3 razy bardziej skuteczna w leczeniu niepłodności niż technika sztucznego zapłodnienia, czyli in vitro.
NaProTechnology® identyfikuje i leczy także wiele innych schorzeń z zakresu układu rozrodczego, m.in. nawracające poronienia, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bolesne miesiączki, torbiele jajników, zespół policystycznych jajników (PCO), depresję poporodową.
Czy rozwój sztucznej inteligencji może pomóc nam stać się bardziej ludzkimi?
Abp Światosław Szewczuk zauważył, że według ekspertów wojna przeszła na nowy poziom eskalacji.
To nie jedyny dekret w sprawach przyszłych błogosławionych i świętych.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.