Twórca naprotechnologii w Polsce

Twórca NaProTechnology®, alternatywnej dla in vitro metody pomocy niepłodnym małżeństwom, profesor Thomas W. Hilgers gości w Polsce.

Jego wizyta jest związana z odbywającym się w dniach 8-15 września w Łomiankach pod Warszawą (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW) szkoleniem, w którym uczestniczy ponad 100 specjalistów różnych dziedzin, w tym lekarze, położne, pielęgniarki i inni. Prof. Hilgers przeszkoli uczestników w zastosowaniu NaProTechnology® w praktyce klinicznej. Wiedza zdobyta podczas tego szkolenia stworzy szansę zaoferowania kompleksowego podejścia do tej metody rozrodu, która jest niezwykle skuteczna, bezpieczna i etyczna. „Polacy nie muszą bezkrytycznie przyjmować fałszywego scenariusza, który głosi, że jedynym wyjściem z sytuacji niepłodności jest zapłodnienie in vitro” – podkreśla amerykański ginekolog. „Badania naukowe oraz tysiące dzieci urodzonych na całym świecie dzięki NaProTechnology® świadczą o tym, że istnieje alternatywa dla sztucznego zapłodnienia”.

Profesor Hilgers zaznacza również, że w informacjach o zapłodnieniu in vitro pomija się to, że „praktyka zapłodnienia in vitro zastępuje naturalny akt miłości małżeńskiej aktem masturbacji mężczyzny oraz chirurgicznym pobraniem komórek jajowych od potencjalnej matki. Ludzkie życie – dziecko – jest sztucznie tworzone w szalce Petriego przez technika laboratoryjnego. Aby mogło urodzić się jedno dziecko z in vitro, pozostaje średnio ok. 5-15 żywych z potencjałem do rozwoju ludzkich embrionów, a to także potomstwo matki i ojca. Embriony – dzieci tych rodziców – są zamrażane, poddawane eksperymentom medycznym bądź niszczone. Zapłodnienie in vitro jest bezlitosnym procesem, ponieważ zakłada, że aby mogło urodzić się jedno życie, około 15 musi umrzeć”.

NaProTechnology® to nowa gałąź medycyny odnosząca się do zdrowia kobiety, rozwijana od 30 lat w Narodowym Centrum Zdrowia Kobiet w Instytucie Papieża Pawła VI w stanie Omaha, Nebraska (USA). Jej fundamentem są rzetelne badania naukowe i doświadczenie kliniczne. Celem NaProTechnology® jest zdiagnozowanie przyczyn niepłodności, a następnie przyczynowe leczenie. Dotychczasowe badania wyraźnie pokazują, że jest ona 1,5 – 3 razy bardziej skuteczna w leczeniu niepłodności niż technika sztucznego zapłodnienia, czyli in vitro.

NaProTechnology® identyfikuje i leczy także wiele innych schorzeń z zakresu układu rozrodczego, m.in. nawracające poronienia, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bolesne miesiączki, torbiele jajników, zespół policystycznych jajników (PCO), depresję poporodową.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6